4 sprawdzone domowe sposoby na walkę z łupieżem

Łupież jest niemiłą i mało komfortową chorobą skóry, która znacznie zmniejsza poczucie pewności siebie i samoakceptacji, kiedy zwyczajnie możemy wstydzić się jej efektów wśród innych ludzi. Jest to jednak przypadłość wielu osób i w dużej mierze dotyczy kobiet. Należy jednak pamiętać, że łuszczenie się skóry głowy jest naturalne i występuje u każdego zdrowego człowieka, dopiero proces ten uzewnętrzniający się w nadmiarze jest sygnałem informującym o chorobie.
Oto 4 domowe sposoby, które pomogą w walce z łupieżem:

1. Spożywanie odpowiednich ilości cynku

Brak cynku w organizmie może być przyczyną powstawania łupieżu. Cynk odpowiedzialny jest również za praktycznie wszystkie podstawowe procesy życiowe – od regulacji ciśnienia krwi do utrzymywania prawidłowego wydzielania insuliny przez trzustkę. Dlatego tym bardziej należy zwiększyć jego spożywanie, jeśli zauważamy już tak widoczne objawy niedoboru jak pojawiający się na skórze głowy łupież. Preparaty cynku kupić można w każdej aptece już w cenie około 3 złotych.

2. Pomagająca oliwa z oliwek

Oliwę z oliwek podgrzewamy na małym ogniu do nieprzesadnie dużej temperatury – tak aby zwyczajnie się nie oparzyć. Następnie smarujemy nią włosy i skórę głowy. Po 15 minutach zmywamy oliwę i wyjemy włosy szamponem. Całość powtarzamy 2-3 razy w tygodniu.

3. Tymianek służy pomocą

Domowym i starym sposobem na walkę z łupieżem jest często używane zioło – tymianek, które posiada prawie każda gospodyni w swojej kuchni. Łyżkę tymianku wsypujemy do szklanki i zalewamy gorącą wodą. Następnie parzymy wywar i po odpowiednim ostygnięciu smarujemy nim włosy oraz skórę głowy. Co ważne – smarowidła nie zmywamy i nie spłukujemy. Całość powtarzamy 2-3 razy w tygodniu aż do wyleczenia.

4. Olejki eteryczne – kokosowy, z drzewa sandałowego i herbaciany

Na walkę, ale przede wszystkim w przypadku profilaktyki łupieżu warto kupić jeden lub więcej z podanych olejków. Wszystkie je stosować można bezpośrednio po umyciu włosów szamponem, lub nawet dodawać je i mieszać z szamponami. Olejek kokosowy można bezpośrednio wmasować w skórę głowy i pozostawić na kilka godzin, a dopiero po tym czasie umyć włosy.
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł