Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
O co spytać pracodawcę w czasie rozmowy kwalifikacyjnej?
Rozmowa kwalifikacyjna to nie tylko czekanie na pytania, to także, a może przede wszystkim, czas na zadanie swoich własnych pytań. Kto pyta, nie błądzi. A odpowiednio zadane pytanie w tym czasie może w przyszłości mocno zaprocentować. Rozmowa kwalifikacyjna to czas, w którym my również dowiadujemy się wielu rzeczy o naszym przyszłym pracodawcy oraz o samym miejscu pracy. Warto więc pytać, zwłaszcza mądrze.
Jakie pytania należy zadać na rozmowie kwalifikacyjnej?
1. Warto zapytać o rodzaj podpisywanej umowy. Czy będzie to umowa okresowa, czy pełna. Czy jesteśmy przyjmowani tylko na okres próbny, czy już na pełen etat – a jeśli ani na to, ani na to, to czy będziemy pracować na pół etatu czy jeszcze w mniejszym wymiarze godzinowym. 2. Jeśli początkowo pracować będziemy na okres próbny, to warto zapytać, ile będzie on trwał. Dopytajmy również, czy po okresie próbnym zostaniemy od razu zatrudnieni na umowę o pracę, czy pracodawca może to rozwiązać inaczej. 3. Jeśli pracodawca sam nie zapyta nas o preferowaną pensję, sami musimy podjąć ten temat. Warto od razu nie podawać konkretnej sumy, tylko czekać aż pracodawca podpowie nam, na ile go „stać”. W ten sposób łatwiej nam będzie „manewrować” i ugrać, jak najwyższą stawkę. 4. Zapytajmy o pełen zakres naszych obowiązków. Czym będziemy się musieli zajmować i, jak długo. Czy obecnie przejmiemy jakieś zlecenia i zadania innego lub innych pracowników, już rozpoczęte, czy całą pracę rozpoczynamy od zera. 5. Poznajmy ludzi, z którymi będziemy pracować. Warto więc zadać pytanie o cały team. Kto pracuje w firmie, w jakim zakresie obowiązków i z kim będziemy musieli się na co dzień kontaktować. 6. Ważne pytanie dotyczy również tego, czy dostaniemy własne biuro, czy umieszczeni zostaniemy w pokoju z innymi osobami. Jeśli tak, to z jakimi? Czym one się będą zajmować, jakimi są ludźmi? 7. Zapytajmy również czy bezpośrednio nad nami mamy jakiegoś bossa. Czy nasze stanowisko jest samodzielne, czy raczej zależne od kogoś „powyżej”. Warto od razu poznać hierarchię w firmie, żeby później nie być zaskoczonym. 8. Warto zapytać również o oczekiwania pracodawcy względem nas samych i wykonywanej pracy. Jak pracodawca widzi rozwiązywanie problemów na tym stanowisku, w jaki sposób chciałby, abyśmy pracowali – a wreszcie, jak pracować by dostać pełen etat – ogólnie: czego się od nas oczekuje długoterminowo. 9. Przy pytaniach nie pomijajmy tych odnoszących się do gwarantowanych przez firmę szkoleń. Czy takie szkolenia są możliwe? Czy my będziemy mogli w nich brać udział? Czy firma zapewni nam odpowiedni rozwój? Czy są one płatne? 10. Ostatecznie warto zapytać również o płatności za nadgodziny, a przy tym dopytać się, czy takie wypadają często w tygodniu. Może to być bardzo istotna informacja, szczególnie dla osób z napiętym grafikiem i posiadających dzieci.Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Czytaj więcej
Domowe biuro - jak je urządzić i wyposażyć?
Marzysz o domowym biurze, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i stylowe? To miejsce, w którym spędzasz sporo czasu, dlatego warto zadbać, aby było nie tylko wygodne, ale i sprzyjało kreatywności oraz produktywności. Nie wiesz od czego zacząć? Spokojnie, mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów na stworzenie idealnej przestrzeni do pracy.
Sesja biznesowa - dlaczego warto wykonać profesjonalne zdjęcia?
W dobie cyfrowej dominacji i rosnącej konkurencji na rynku pracy, profesjonalne zdjęcie biznesowe zyskuje na znaczeniu jako kluczowy element personal brandingu. Jego wartość wykracza poza zwykłe przedstawienie wizerunku; to narzędzie komunikacji niewerbalnej, które może przekazać potencjalnym pracodawcom lub klientom wiele o profesjonalizmie, pewności siebie i osobowości.
Mobbing w pracy: Czym jest i jak sobie z nim radzić?
Czy kiedykolwiek czułaś się niesprawiedliwie traktowana w pracy? Czy doświadczyłaś sytuacji, w których inni celowo Cię poniżali, upokarzali lub wykluczali? Jeśli tak, istnieje duże prawdopodobieństwo, że byłaś ofiarą mobbingu w pracy. Mobbing to poważne zjawisko, które może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne. W tym artykule dowiesz się, czym dokładnie jest mobbing w pracy, jak go rozpoznać oraz jak skutecznie z nim walczyć.