Jak nie wydawać dużo w czasie zakupów, czyli uwaga na manipulacje w sklepach

Jak nie wydawać dużo w czasie zakupów, czyli uwaga na manipulacje w sklepach

Jawne manipulacje w sklepach są coraz częstsze. Zostajemy oszukiwani na każdym prawie kroku. Czujny kupujący dostrzeże jednak pułapkę w lot i nie da się nabrać nieuczciwemu sprzedawcy. Żeby jednak potrafić odróżniać prawdziwe promocje, od tych wymyślonych i sprawiających, że zamiast oszczędzać, przepłacamy – musimy uzbroić się w arsenał dobrych rad, a potem oczywiście – wziąć sobie je do serca.
Reklama

Jak kupować, żeby nie tracić?

1. Dokładnie szukaj informacji o sprzedawanym produkcie. Sprawdź w innych sklepach, jaką ma on cenę. Później ponownie zweryfikuj te informacje w Internecie – tutaj ceny wielu produktów są naprawdę niższe. Przykład? W sklepie w środku miasta za zwykłe skarpetki „stópki” – tak uwielbiane przez nas, kobiety – zapłacisz 7 zł za parę, w sklepie wiodącej marki zapłacisz 15 zł, a w Internecie na aukcji Allegro? Złotówkę za sztukę. A więc czasem przebicie ceny jest nawet piętnastokrotne! A po co przepłacać? 2. Sprawdź aktualne promocje w sklepie. Chcesz kupić coś w promocji? Dokładnie przyjrzyj się, czy przedmiot ten rzeczywiście sprzedawany jest z podawanym rabatem. Bardzo często sklepy oszukują i w cenie promocyjnej podają nawet większą kwotę, niż ta pierwotna.
Reklama
3. Sprawdzaj przydatność produktów w promocji. Sklepy oszukują podstawiając pod produkty promocyjne – te przeterminowane, na których normalnie sklep straciłby pieniądze. Produkty świeże spokojnie czekają w magazynie na koniec „promocji”. 4. Pytaj sprzedawcę o wszystkie warte dla ciebie informacje. Sprawdź, czy oferta prezentowana przez sklep rzeczywiście polecana jest przez osoby w nim pracujące. Kto pyta nie błądzi, a bardzo często dowiedzieć się można ciekawych rzeczy – i w ostateczności, zostać zniesmaczonym do zakupu. 5. Bądź cierpliwa. Nawet, jeśli sklep wszędzie straszy Cię afiszami „ostatni dzień promocji”, „tylko dziś”, czy „ostatnie sztuki” – wiedz, że to tylko chwyt marketingowy, aby nabrać klientów jeszcze szybciej na zakup.
Reklama
Najpierw dokładnie sprawdź warunki sprzedaży, a później zastanów się czy produkt rzeczywiście Ci odpowiada. Dotyczy to szczególnie rzeczy droższych, a więc na przykład sprzętu RTV czy AGD. 6. Zapoznaj się z serwisami, takimi jak Ceneo, Skąpiec czy Nokaut. Sprawdzaj tam najniższe oferty szukanych produktów. Sklepy często manipulują cenami, twierdząc, że to „najlepsza” okazja, podczas, gdy naprawdę jest to jedna z gorszych ofert na rynku. Zapoznanie się z ofertami innych sprzedawców bardzo szybko pozwoli zweryfikować prawdziwość wielu haseł reklamowych.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama