Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Trycholog – czym się zajmuje i jakie choroby leczy?
Trycholog jest specjalistą zajmującym się skórą głowy oraz włosami. Dlatego, jeśli masz problemy ze wspomnianymi partiami ciała, to powinnaś udać się właśnie do niego. Jakie choroby leczy trycholog i jak przygotować się do wizyty u tego specjalisty?
Czym się zajmuje lekarz trycholog?
Trycholog to specjalista, który zajmuje się skórą głowy, a także włosami oraz chorobami i problemami, które ich dotyczą. Potrafi on ocenić stan skóry głowy, cebulek włosów i samych włosów. Jeżeli łysiejesz, masz łupież czy często podrażnioną skórę głowy, dzięki niemu możesz dowiedzieć się, skąd wynikają Twoje dolegliwości. Dobry trycholog dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu potrafi dobrać indywidualny sposób leczenia, a także może przeprowadzić różnego rodzaju zabiegi na skórę głowy czy włosy. Jeśli masz problemy, związane z obszarami skóry głowy i włosów, ten specjalista pomoże też dobrać Ci właściwe kosmetyki i sposób pielęgnacji.Trycholog – jakie choroby leczy?
Jak już wiesz, w kręgu zainteresowania trychologa znajduje się wyłącznie skóra głowy, cebulki włosów oraz same włosy. Dziedzina ta nie jest szeroka. Główne problemy, z którymi powinien Ci pomóc ten specjalista to:- łuszczyca
- osłabione i łamliwe włosy
- wypadanie włosów lub łysienie
- świąd i podrażniona skóra głowy
- łojotokowe oraz atopowe zapalenie skóry
- różne rodzaje łupieżu i o rozmaitym stopniu nasilenia
zdjęcie ilustrujące/Canva
Jak się przygotować do wizyty u trychologa?
Wiele osób, które wybiera się do trychologa, zastanawia się, jak przygotować się do tej wizyty. Okazuje się, że nie wszyscy to wiedzą. Najważniejsze jest to, aby nie myć głowy przez minimum 24 godziny. Istotne jest także, aby nie używać żadnych produktów do stylizacji włosów. Musisz też wiedzieć, że nie warto wybierać się do tego specjalisty tuż po farbowaniu włosów — zwłaszcza na ciemny kolor. Taka farba przez pewien czas z pewnością będzie pokrywać skórę głowy i utrudni postawienie diagnozy. Powinnaś przygotować się też do rozmowy z trychologiem, aby dokładnie opisać problem i wskazać, jak długo trwa. Niektórzy trycholodzy proszą też wcześniej, aby przynieść ze sobą kilka podstawowych badań z krwi, np. te dotyczące tarczycy, a także OB lub CRP oraz poziom żelaza, witaminy D3 i B12 czy cynku.Ile kosztuje wizyta u trychologa?
Ceny wizyt u trychologa są bardzo różne i zależą od wielu rzeczy. Na przykład liczy się tu miasto, w którym mieszkamy, a także i zakres badań czy rodzaj usług. Rozpiętość cenowa jest całkiem spora. Zaczyna się od 80 złotych, a kończy na 150 złotych.Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Czytaj więcej
Łopian - nieoceniony w domowej pielęgnacji
Czym jest łopian? To ten nieznośny rzep, który lubi przyczepiać się do Twoich ubrań podczas spaceru na łące. Ale czy wiesz, że ten zwykły chwast skrywa w sobie wiele magicznych właściwości. Dzięki odwarowi z łopianu możesz poradzić sobie z wypadaniem włosów, łupieżem, a nawet z problemami trawiennymi. Łopian świetnie sprawdza się także w kuracji cery trądzikowej. Zobacz, jak wykorzystuje się łopian w kosmetyce i medycynie naturalnej.
Peeling enzymatyczny do skóry głowy - spróbuj!
Czy wiesz, że zdrowa skóra głowy jest kluczowa dla pięknych i lśniących włosów? Peeling enzymatyczny do skóry głowy to tajemnica utrzymania skóry głowy w doskonałej kondycji. W tym artykule dowiesz się, czym jest peeling enzymatyczny, jak działa i jakie są jego korzyści dla Twojej skóry głowy.
Oto domowa maść na łuszczycę. Zmniejszy ból
Łuszczyca to przewlekła choroba skóry, która może prowadzić do nieprzyjemnych objawów, takich jak zaczerwienienie, łuszczenie się skóry oraz uczucie swędzenia i bólu. Chociaż nie istnieje całkowicie skuteczne lekarstwo na łuszczycę, istnieją naturalne metody, które mogą przynieść ulgę i pomóc w łagodzeniu niekomfortowych objawów. Jednym z nich jest domowa maść na łuszczycę, którą możesz przygotować samodzielnie.