Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Jak wyjść ze spirali zadłużenia?
W przedstawianych statystykach i najnowszych ankietach oraz badaniach Głównego Urzędu Statystycznego i Krajowego Rejestru Długów, wyraźnie widać zwiększenie liczb osób mocno zadłużonych. Zadłużają się szczególnie emeryci i mężczyźni, kobiety lepiej spłacają swoje zobowiązania, bardziej dbają o terminowe spłaty rat kredytów i pożyczek.
Czym jest spirala zadłużenia?
W spiralę zadłużenia wpaść bardzo łatwo. Wystarczy tylko chwila zawahania, kolejna pożyczka, źle podjęta decyzja. Następnie, aby spłacić poprzednie zobowiązania pobiera się coraz nowsze, z nadzieją i myślą, że „teraz się ułoży”. Niestety, jest to błędne podejście i jedno z najbardziej destrukcyjnych. Życie na kredyt jest życiem wielu Polaków. Zarobki nie zawsze pozwalają na pokrycie bieżących potrzeb, a kiedy sięgamy po „łatwą” pożyczkę przy późniejszych problemach z jej spłatą, popadamy w coraz większe długi.Jak sobie poradzić z problemem?
W chwili, kiedy nie mamy pieniędzy na spłatę bieżących zobowiązań, nie możemy pod żadnym pretekstem „pakować się” w kolejną pożyczkę lub kredyt. Należy powiedzieć sobie wyraźne „stop!”. Co możemy zrobić dalej? Wizyta w banku i próba odsunięcia spłaty kredytu lub zamrożenie karty kredytowej – to dobry sposób na uzyskanie potrzebnego nam czasu do spłaty zobowiązań Jeśli pożyczaliśmy w firmie pożyczkowej, można spróbować odstąpić od umowy pożyczki, wtedy dostajemy dodatkowe 30 dni na spłatę zobowiązania (co przy pożyczaniu tzw. „chwilówek” jest bardzo opłacalne i daje nam naprawdę sporo czasu na załatwienie sprawy) W pierwszej kolejności spłacamy długi, które narażają nas na windykację i wizytę komornikaKredyt oddłużeniowy – czym jest?
W skrajnych przypadkach, kiedy musimy spłacić wiele zobowiązań naraz, warto pomyśleć o wzięciu kredytu oddłużeniowego czyli tzw. kredytu konsolidacyjnego. Pozwala on na szybką, natychmiastową spłatę, dokonywaną przez bank, wszystkich naszych zobowiązań. Następnie spłacamy tylko jedną ratę kredytu do danego banku, w którym go powzięliśmy.Najczęściej składając taki wniosek, dostajemy również gotówkę dodatkową – na wydatki bieżące. Czas kredytowania zostaje wydłużony i dostosowany do naszych możliwości. To dobre wyjście, aby wyrwać się ze spirali zadłużenia. Wydłużamy czas płatności, a przy tym redukujemy wiele rat do tylko jednej – spłacanej w wybrany przez nas dzień miesiąca.Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Dziedziczenie długów: Co robić?
Czy długi rodziców przechodzą na dzieci? To pytanie nurtuje wiele osób, które zastanawiają się, jak dziedziczenie długów może wpływać na ich przyszłość finansową. W tym artykule przyjrzymy się różnym przypadkom dziedziczenia długów i poznamy, jakie są związane z nimi konsekwencje.
Aneks do umowy kredytu w CHF
W myśl postanowień ustawy antyspreadowej zadłużeni we franku szwajcarskim mogą spłacać raty bezpośrednio w walucie zakupionej na własną rękę. Nie bezpodstawnie to rozwiązanie jest bardzo zachęcające, ponieważ wymieniając rodzimą walutę na CHF poza bankami można naprawdę sporo zaoszczędzić. Aby móc je wdrożyć należy w pierwszej kolejności wnieść aneks do umowy kredytowej z bankiem.
Za i przeciw braniu Tax Credit w Wielkiej Brytanii
Wielka Brytania słynie z kapitalistycznych korzeni, jednak współcześnie pierwiastek socjalny stanowi równie zauważalną rolę. Do świadczeń, które interesują Polaków, należy między innymi Working Tax Credit. Poznaj jego wady i zalety, a przede wszystkim warunki przyznawania i wszystkie niezbędne szczegóły.