Aneks do umowy kredytu w CHF

Aneks do umowy kredytu w CHF

W myśl postanowień ustawy antyspreadowej zadłużeni we franku szwajcarskim mogą spłacać raty bezpośrednio w walucie zakupionej na własną rękę. Nie bezpodstawnie to rozwiązanie jest bardzo zachęcające, ponieważ wymieniając rodzimą walutę na CHF poza bankami można naprawdę sporo zaoszczędzić. Aby móc je wdrożyć należy w pierwszej kolejności wnieść aneks do umowy kredytowej z bankiem.
Reklama
Frank szwajcarski spoza banku, aneks… po co to wszystko? Załatwianie formalności z pewnością nie należy do ulubionych zajęć Polaków. Dlaczego więc tak sprawnie i chętnie frankowicze starają się sporządzać aneksy do umów kredytowych? Powód jest oczywisty, ze względu na korzyści wynikające z pozabankowego zakupu waluty. W momencie gdy kurs franka uległ diametralnej zmianie, kredytobiorcy bardzo dotkliwie odczuli to w postaci znacznie wyższych rat niżeli te spłacane na początku. Banki przy tym tak wyceniały i nadal wyceniają CHF aby wraz z odpowiednim zyskiem zrealizować własny plan zarobkowy. Co za tym idzie ludziom przyszło podwójnie przepłacać. Choć z ceną rynkową franka nic zrobić się nie da, z kursem jego zakupu owszem - można manewrować, pod warunkiem, że wniesie się do umowy z bankiem aneks. Decydując się na wymianę waluty bez udziału banku niemało zaoszczędzić udaje się nawet na pojedynczej racie, a w skali miesiąca, roku czy finalnie całego okresu kredytowania są to kwoty rzędu od kilku do kilkudziesięciu tys. zł. W dodatku w bardzo prosty sposób, po uregulowaniu formalności wystarczy znaleźć miejsce gdzie frank szwajcarski kosztuje mniej niż w banku. Dokąd po CHF? Wiedząc już co można osiągnąć dzięki aneksowi do umowy kredytowej jak również, to że bank z pewnością nie jest miejscem gdzie warto kupować franki, pozostaje jedynie wybór alternatywy.
Reklama
Kłopotliwa pod kątem realizacji spłat przelewem i też mało kiedy korzystna wymiana w stacjonarnym kantorze? Nie, nie tędy droga. Istnieją bardziej komfortowe i tańsze rozwiązania: e-kantory oraz internetowe platformy wymiany walut. Wiele z nich od strony technicznej do złudzenia przypomina bankowość elektroniczną, np. serwis Walutomat.pl - intuicyjny w obsłudze, przejrzysty, praktyczny i równie bezpieczny jak bank. W panelu transakcyjnym Walutomatu, na https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/ widzimy też, że kurs franka niezaprzeczalnie sprzyja przewalutowaniu, gdyż jego wartość w sprzedaży online praktycznie nie różni się od ceny rynkowej. Tak atrakcyjną cenę CHF Walutomat oferuje stale, przy czym nie płacimy tutaj spreadu, a wynoszącą zaledwie 0,2% wartości transakcji prowizję (odbierz rabat 50% na pierwszą wymianę rejestrując się poprzez tę stronę). Skoro walutę możemy nabyć po średnim kursie światowym, nie trudno się domyślić, iż frank szwajcarski gdzie indziej mniej kosztował nie będzie, ale co z samą spłatą? Otóż jest tak samo wygodna i szybka jak kupno waluty, bowiem dokonujemy jej bezpośrednio z platformy - przelewem na rachunek powiązany z kredytem. Zmierzając ku oszczędności jaką korzystny kurs franka wygeneruje nam już w przeciągu miesiąca od wdrożenia zmian należy jeszcze przyjrzeć się temu jak przebiega sporządzenie i wniesienie aneksu.
Reklama
Niektóre banki umożliwiają złożenie wniosku przez Internet lub infolinię, a inne z kolei wymagają wizyty w oddziale. Warto jak najwcześniej zweryfikować tę kwestię, aby sprawnie sfinalizować zamierzenie i przestać niepotrzebnie przepłacać. Aneks do umowy kredytu w CHF W myśl postanowień ustawy antyspreadowej zadłużeni we franku szwajcarskim mogą spłacać raty bezpośrednio w walucie zakupionej na własną rękę. Nie bezpodstawnie to rozwiązanie jest bardzo zachęcające, ponieważ wymieniając rodzimą walutę na CHF poza bankami można naprawdę sporo zaoszczędzić. Aby móc je wdrożyć należy w pierwszej kolejności wnieść aneks do umowy kredytowej z bankiem. Frank szwajcarski spoza banku, aneks… po co to wszystko? Załatwianie formalności z pewnością nie należy do ulubionych zajęć Polaków. Dlaczego więc tak sprawnie i chętnie frankowicze starają się sporządzać aneksy do umów kredytowych? Powód jest oczywisty, ze względu na korzyści wynikające z pozabankowego zakupu waluty. W momencie gdy kurs franka uległ diametralnej zmianie, kredytobiorcy bardzo dotkliwie odczuli to w postaci znacznie wyższych rat niżeli te spłacane na początku.
Reklama
Banki przy tym tak wyceniały i nadal wyceniają CHF aby wraz z odpowiednim zyskiem zrealizować własny plan zarobkowy. Co za tym idzie ludziom przyszło podwójnie przepłacać. Choć z ceną rynkową franka nic zrobić się nie da, z kursem jego zakupu owszem - można manewrować, pod warunkiem, że wniesie się do umowy z bankiem aneks. Decydując się na wymianę waluty bez udziału banku niemało zaoszczędzić udaje się nawet na pojedynczej racie, a w skali miesiąca, roku czy finalnie całego okresu kredytowania są to kwoty rzędu od kilku do kilkudziesięciu tys. zł. W dodatku w bardzo prosty sposób, po uregulowaniu formalności wystarczy znaleźć miejsce gdzie frank szwajcarski kosztuje mniej niż w banku. Dokąd po CHF? Wiedząc już co można osiągnąć dzięki aneksowi do umowy kredytowej jak również, to że bank z pewnością nie jest miejscem gdzie warto kupować franki, pozostaje jedynie wybór alternatywy. Kłopotliwa pod kątem realizacji spłat przelewem i też mało kiedy korzystna wymiana w stacjonarnym kantorze? Nie, nie tędy droga. Istnieją bardziej komfortowe i tańsze rozwiązania: e-kantory oraz internetowe platformy wymiany walut. Wiele z nich od strony technicznej do złudzenia przypomina bankowość elektroniczną, np. serwis Walutomat.pl - intuicyjny w obsłudze, przejrzysty, praktyczny i równie bezpieczny jak bank.
Reklama
W panelu transakcyjnym Walutomatu, na https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/ widzimy też, że kurs franka niezaprzeczalnie sprzyja przewalutowaniu, gdyż jego wartość w sprzedaży online praktycznie nie różni się od ceny rynkowej. Tak atrakcyjną cenę CHF Walutomat oferuje stale, przy czym nie płacimy tutaj spreadu, a wynoszącą zaledwie 0,2% wartości transakcji prowizję (odbierz rabat 50% na pierwszą wymianę rejestrując się poprzez tę stronę). Skoro walutę możemy nabyć po średnim kursie światowym, nie trudno się domyślić, iż frank szwajcarski gdzie indziej mniej kosztował nie będzie, ale co z samą spłatą? Otóż jest tak samo wygodna i szybka jak kupno waluty, bowiem dokonujemy jej bezpośrednio z platformy - przelewem na rachunek powiązany z kredytem. Zmierzając ku oszczędności jaką korzystny kurs franka wygeneruje nam już w przeciągu miesiąca od wdrożenia zmian należy jeszcze przyjrzeć się temu jak przebiega sporządzenie i wniesienie aneksu. Niektóre banki umożliwiają złożenie wniosku przez Internet lub infolinię, a inne z kolei wymagają wizyty w oddziale. Warto jak najwcześniej zweryfikować tę kwestię, aby sprawnie sfinalizować zamierzenie i przestać niepotrzebnie przepłacać.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama