Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
8 sposobów na przeziębienie dla kobiet w ciąży
Ciąża to okres wyjątkowy. W tym czasie powinnyśmy troszczyć się nie tylko o siebie ale i o rozwijającego się w naszym łonie maluszka. Zapewne już wiesz, że zażywanie jakichkolwiek leków w tym okresie, a już tym bardziej podczas pierwszego trymestru bez porozumienia z lekarzem jest surowo zabronione. Co więc robić jeśli w ciąży dopadnie nas przeziębienie? Jak się ratować?
Do lekarza
Oczywiście w sytuacji gdy pojawi się gorączka czy inne bardzo nasilone objawy sugerujące, że nie jest to zwykłe przeziębienie tylko np. grypa, angina czy zapalenie oskrzeli. Należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli w rejestracji powiesz, że źle się czujesz i spodziewasz się dziecka z całą pewnością zostaniesz szybko przyjęta. Istnieją antybiotyki i leki, które mogą być zapisane ciężarnej i nie powodują szkód u dziecka. Musi jednak o ich stosowaniu zadecydować lekarz.Zwykłe przeziębienie
Jeśli natomiast dopadnie cię zwykłe przeziębienie możesz próbować ratować się samodzielnie, tzw. domowymi sposobami. Większość z nich jest łagodna i z pewnością przyniesie ci ulgę. 1. Kładziemy się do łóżka – być może to zwykłe przeziębienie z czasem przemieniłoby się w coś poważniejszego dlatego koniecznie połóż się do łóżka, odpoczywaj i pozwól bliskim zaopiekować się sobą. Teraz jest ci to bardzo potrzebne. A dodatkowo szybciej wyzdrowiejesz. 2. Gorący rosołek – poproś mamę, teściową lub partnera o ugotowanie rosołu spożywanie ciepłej zupy pomoże ci szybciej stanąć na nogi. 3. Udrożnienie nosa – aby poradzić sobie z zatkanym nosem możesz robić inhalacje, płukać nozdrza roztworem soli fizjologicznej lub oczyszczać jednocześnie zatoki stosując roztwór wody morskiej. 4. Kaszel – pomoże ci napar z lukrecji lub inhalacja przygotowana z rumianku. 5. Bolące gardło - samodzielnie przygotowany syrop z cebuli. 6. Podwyższona temperatura - wywar z kwiatu lipy – ma działanie obniżające temperaturę oraz napotne. Pomocna może się również okazać chłodna kąpiel. 7. Homeopatia – wielu producentów podkreśla szczególną dbałość o bezpieczeństwo tych preparatów dla kobiet w ciąży. Jeśli jednak zdecydujesz się na ich zastosowanie koniecznie najpierw skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutom. 8. Gorąca herbata – dodaj do niej miód, kawałek korzenia imbiru i cytrynę. Taka mieszanka rozgrzeje cię i pomoże na ból gardła. MartaObserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
In vitro - wszystko, co musisz wiedzieć o tym zabiegu
Często marzymy o tym, by zostać rodzicem i powiększyć naszą rodzinę. Niestety, nie zawsze jest to tak łatwe, jak nam się wydaje. Długotrwałe starania o dziecko mogą nie przynosić oczekiwanych rezultatów. W takich sytuacjach wiele par decyduje się na zabieg in vitro. Co to takiego? Jak się do niego przygotować? Jak radzić sobie z trudnymi emocjami? W tym artykule odpowiemy na te pytania i podzielimy się wiedzą na temat in vitro.
Czy w ciąży można się kochać?
Jednym z często pojawiających się pytań wśród par oczekujących dziecka jest, czy można się kochać w ciąży. Otóż, jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma przeciwwskazań do współżycia seksualnego. Warto jednak pamiętać, że każda ciąża jest inna i należy słuchać swojego ciała oraz konsultować się z lekarzem prowadzącym.
Masaż krocza przed porodem - czy warto go wykonywać?
Regularny masaż krocza przed porodem może być bardzo korzystny dla przyszłych mam. Jest to skuteczna metoda przygotowania ciała do porodu siłami natury. Ale jak wykonywać masaż krocza? Czy jest on w pełni bezpieczny dla kobiet w ciąży? W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć na temat masażu krocza przed porodem.