Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Angina – kiedy boli gardło
Angina objawia się bardzo silnym bólem gardła, któremu towarzyszy zazwyczaj wysoka gorączka i złe samopoczucie. Jest to choroba bakteryjna, której nie należy lekceważyć i trzeba jak najszybciej wybrać się do lekarza.
Angina – co to takiego? Angina wywoływana jest bakteriami paciorkowca. Zaatakowane gardło bardzo boli. Zarówno gardło jak i migdałki są silnie zaczerwienione oraz pokryte ropnym czopem. Pod żuchwą można wyczuć bolące guzki – są to powiększone węzły chłonne. Anginy nie można leczyć domowymi sposobami. W tym wypadku niezbędna jest wizyta u lekarza, który zaleci odpowiedni antybiotyk. Angina – o czym należy pamiętać podczas leczenia Kiedy boli Cię gardło koniecznie wybierz się do lekarza. Jeśli potwierdzi anginę dostaniesz odpowiedni antybiotyk, który zażywaj zgodnie ze wskazaniami zarówno jeśli chodzi o dawkowanie jak i okres przyjmowania. Musisz pamiętać, że antybiotykoterapia jest wtedy skuteczna, kiedy zostanie w pełni zakończona. Jeśli przerwiesz przyjmowanie leku po ustąpieniu dolegliwości spowodujesz uodpornienie się bakterii na przyjmowany środek, a to z kolei utrudni leczenie chorób w przyszłości. Antybiotykoterapia - pamiętaj o dobrych bakteriach Podczas antybiotykoterapii poza bakteriami chorobotwórczymi zostaje zniszczona również naturalna flora bakteryjna układu pokarmowego. Może to doprowadzić do problemów trawiennych oraz bólu brzucha. Aby zapobiec tym problemom należy dostarczać do organizmu dobre bakterie z zewnątrz. Można tego dokonać na różne sposoby. Osoby lubiące mleczne produkty mogą dostarczać bakterie jedząc jogurty oraz kefiry. Jeśli nie jesteś ich zwolenniczką sięgnij po probiotyki dostępne w aptekach w postaci tabletek lub saszetek z rozpuszczalnym proszkiem. Inhalacje i płukanki Podczas anginy bardzo męczący jest ból gardła. Aby go zmniejszyć warto stosować inhalacje i płukanki. Do inhalacji najlepiej wykorzystać sodę oczyszczoną oraz szałwię. Podczas bólu gardła doskonale sprawdza się również płukanka z soli. Angina – żywienie W przypadku anginy bolące gardło przeszkadza w połykaniu stąd znacznie zmniejsza się apetyt. Jeśli czujesz ból podczas przełykania to postaw na płynne potrawy. Zamiast kanapek zjedz kaszkę lub kleik, a na obiad zupę krem. Są pożywne i łatwe do przełknięcia. Jeśli nie masz ochoty na jedzenie daj sobie spokój. Jeden lub dwa dni z ograniczoną ilością pokarmów nie zaszkodzi nikomu. Pamiętaj jednak, aby jak najwięcej pić, zwłaszcza jeśli chorobie towarzyszy wysoka temperatura. Najlepiej jeśli to będzie woda lub herbatki owocowe z sokiem malinowym. W okresie natężonego bólu lepiej unikać miodu, ponieważ może drażnić przełyk i powodować dodatkowe dolegliwości. Angina to niezbyt przyjemna choroba. Ostry ból gardła wywołujący łzy w oczach, do tego gorączka sięgająca niekiedy nawet 39 stopni i ogólne osłabienie organizmu to najczęściej występujące objawy. Jeśli się pojawiają nie ma sensu czekać i najlepiej jak najszybciej iść do lekarza.
Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Ból brzucha i gorączka – co oznaczają te objawy?
Ból brzucha i gorączka to dość powszechne objawy, które występują zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Pojawiające się sporadycznie i oddzielnie zwykle nie stanowią powodu do niepokoju – mogą być symptomem przejedzenia i niestrawności (w przypadku bólu brzucha) czy też sezonowej infekcji (w przypadku podwyższonej temperatury). W pewnych okolicznościach wymagają jednak konsultacji z lekarzem. Sprawdź, kiedy z bólem brzucha i gorączką trzeba udać się do specjalisty.
Co daje przyjmowanie kolagenu?
Przyjmowanie kolagenu może mieć wiele korzyści dla naszego organizmu. Kolagen jest jednym z najważniejszych białek występujących w naszym ciele i odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia skóry, stawów, kości i włosów. W tym artykule dowiesz się, jakie są główne zalety przyjmowania kolagenu i dlaczego warto go uwzględnić w swojej codziennej diecie.
Zdrowa stopa, szczęśliwe dziecko. Jak dobierać obuwie dla maluchów?
Chwila, gdy dziecko stawia swoje pierwsze kroki, to przełomowy i długo wyczekiwany przez rodziców moment. Kiedy maleństwo uczy się korzystać ze swoich stópek, czas wyruszyć po buty. W związku z tym w dzisiejszym artykule zajmiemy się tematem niezwykle istotnym dla każdej mamy i każdego taty – prawidłowym doborem obuwia dla małych dzieci. Oto kilka wskazówek, które warto znać!