Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Jak pozbyć się łupieżu?
Łupież, to nic innego jak choroba skóry głowy, która objawia się złuszczaniem zrogowaciałej warstwy naskórka. Zmagać się z nim mogą osoby w każdym wieku, jednak najczęściej są to osoby młode - do 30 roku życia. Możemy wyróżnić tak zwany łupież pospolity, łupież łojotokowy oraz łupież biały. Dolegliwości towarzyszące wystąpieniu łupieżu, to przede wszystkim swędzenie i zaczerwienienie skóry głowy oraz nieestetyczny wygląd naszych włosów oraz ubrań. Jak poradzić sobie z tą chorobą skóry? Poznaj naturalne, domowe sposoby!
Ocet Mieszamy go z wodą 1:1. Mieszanką traktujemy skórę naszej głowy i delikatnie wcieramy. Pozostawiamy na kilka minut i dokładnie spłukujemy. Pokrzywa Najbardziej skuteczna okaże się świeża lub ususzona pokrzywa. W przypadku świeżej, należy użyć rękawiczek. Zalewamy ją wrzątkiem, przykrywamy i czekamy nawet do 15 minut. Następnie odkrywamy, sprawdzamy temperaturę. Polewamy wywarem głowę, ale pamiętajmy, żeby nie był zbyt gorący. Wykonujemy delikatny, relaksujący masaż głowy. Wywar z pokrzywy jest dla nas niezwykle korzystny i bardzo rzadko uczula. Z tego względu warto też przyjaznym okiem spojrzeć na naturalne szampony z pokrzywy. Cytryna Żeby wykonać zabieg za pomocą cytryny, potrzebujemy dwóch średniej wielkości owoców. Wyciskamy z nich sok i wcieramy w skórę głowy zajętą przez łupież. Pozostawiamy na około kwadrans, po czym dokładnie zmywamy. Pamiętajmy, że podczas zabiegu lepiej nie wychodzić na słońce, ponieważ połączenie soku z cytryny i promieni słonecznych może sprawić, że włosy na czubku głowy nam się rozjaśnią. Oliwa z oliwek Użyta przez nas oliwa powinna być ciepła. Z tego względu warto delikatnie ją podgrzać i wmasować w skórę głowy. Oliwa doskonale odżywi naszą skórę i pomoże nam w pozbyciu się zaczerwienień. Oliwę należy spłukać po maksymalnie godzinie od nałożenia. Olejek rycynowy Olejek ten ma wiele kosmetycznych zastosowań. Między innymi perfekcyjnie pomaga w zwalczaniu łupieżu. Olejek wcieramy w skórę głowy i zostawiamy na pół godziny. Po tym czasie dokładnie go spłukujemy. Jeżeli Ty również męczysz się z łupieżem, wypróbuj powyższe, naturalne sposoby, dzięki którym się go pozbędziesz! Źródło zdjęć: www.pinterest.com
Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Łopian - nieoceniony w domowej pielęgnacji
Czym jest łopian? To ten nieznośny rzep, który lubi przyczepiać się do Twoich ubrań podczas spaceru na łące. Ale czy wiesz, że ten zwykły chwast skrywa w sobie wiele magicznych właściwości. Dzięki odwarowi z łopianu możesz poradzić sobie z wypadaniem włosów, łupieżem, a nawet z problemami trawiennymi. Łopian świetnie sprawdza się także w kuracji cery trądzikowej. Zobacz, jak wykorzystuje się łopian w kosmetyce i medycynie naturalnej.
Peeling enzymatyczny do skóry głowy - spróbuj!
Czy wiesz, że zdrowa skóra głowy jest kluczowa dla pięknych i lśniących włosów? Peeling enzymatyczny do skóry głowy to tajemnica utrzymania skóry głowy w doskonałej kondycji. W tym artykule dowiesz się, czym jest peeling enzymatyczny, jak działa i jakie są jego korzyści dla Twojej skóry głowy.
Domowe sposoby na... łupież! Skuteczne!
Łupież to powszechny problem, który dotyka wiele osób. Choć nie jest to choroba zagrażająca życiu, to jednak może powodować dyskomfort i wpłynąć na nasze samopoczucie. W aptekach dostępne są różnego rodzaju preparaty, jednak warto zacząć od prostych i naturalnych metod, które często okazują się równie skuteczne. W tym artykule przedstawiamy domowe sposoby na łupież, które pomogą Ci pozbyć się tego problemu.