5 herbat ziołowych, które poprawią jakość Twojego życia

Herbaty ziołowe i napary z ziół używane są w medycynie, nie tylko alternatywnej, od dziesiątek tysięcy lat jako lekarstwa na różne dolegliwości. Ponieważ wybór ziół jest naprawdę duży pokażemy jedynie te, które najłatwiej zakupić w polskiej aptece. Herbaty ziołowe w większości przypadków można zakupić zarówno w aptece, drogerii i supermarkecie – tak więc dostępne są powszechnie i bardzo łatwo będzie odnaleźć tą, którą chcemy wypróbować.

1. Melisa

Melisę możemy kupić w kilu wersjach, a przy tym wspaniale ona smakuje. W przeciwieństwie do innych ziół, które nie zawsze mają przyjemny smak i zapach melisa jest raczej lubiana przez ludzi. Dodatkowo produkuje się z niej naprawdę bogatą ilość różnych herbatek np. Melisa z pomarańczą. Działa uspokajająco, koi nerwy, pomaga zasnąć. Polecana dla osób mających problemy z nerwicą, bezsennością czy nadpobudliwością.

2. Mięta

To bardzo znane zioło ma bogatą historię i cudowny zapach. Mięta działa dezynfekująco, rozkurczowo i żółciopędnie. Szczególnie polecana jest osobom, które mają problemy natury żołądkowej, działa również korzystnie na apetyt. Zawiera w sobie między innymi witaminę C, A, terpeny, mentol i flawonoidy.

3. Lipa

Ma bardzo charakterystyczny, mocny zapach. Jest on raczej przyjemny dla większości ludzi, przypomina miód. Napar z lipy działa lecząco w przypadku przeziębień i gryp sezonowych. Ma działanie przeciwgorączkowe i pozwala „wypocić się” organizmowi pomagając mu usuwać wszelkie szkodliwe składniki. Zawiera w sobie pektyny, kwasy organiczne, sole mineralne i flawonoidy.

4. Pokrzywa zwyczajna

Ma bardzo silne właściwości moczopędne więc polecana jest Paniom, które walczą z nawracającymi dolegliwościami od strony pęcherza. Działa również krwiotwórczo i pozytywnie wpływa na przemianę materii. Z tego pierwszego powodu poleca się ją również osobom z anemią i niedokrwistością. Zawiera w sobie witaminy A i C, potas, żelazo i wapń.

5. Rumianek

Zioło bardzo silnie docenione w historii, należy do najstarszych roślin leczniczych znanych człowiekowi. Działa w dwojaki sposób: na skórę oraz na metabolizm. Poprawia bowiem proces trawienia i poprawia funkcjonowanie żołądka. Ma właściwości łagodzące i kojące dla naskórka oraz błon śluzowych.
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł