Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Jak dobrze zacząć dzień w pracy?
Dla wielu z nas praca jest bardzo ważna nie tylko z powodu pieniędzy, które w niej zarabiamy. Lubimy wykonywać swoje zadania jak najlepiej i dzięki temu zdobywać kolejne szczyty kariery, albo tylko malutkie pagórki sukcesów w drobnych projektach czy zadaniach. Zdarza się jednak czas, gdy nie mamy ochoty wykonywać najprostszych czynności. Co wtedy zrobić? Jak sprawić, by praca znów stała się przyjemna a wykonywanie działania skuteczne?
Zerwij z rutyną Wstajesz rano z łóżka, myjesz się, ubierasz, idziesz do pracy, wchodzisz do biura, robisz sobie kawę, siadasz za biurkiem itd. Każdego dnia robisz dokładnie to samo. Takie stale powtarzające się działania mogą znużyć i prowadzić do zmniejszenia wydajności w pracy. Warto zerwać z rutynowymi zachowaniami i coś zmienić. Może zamiast codziennej kawy i siadania za biurkiem, porozmawiasz chwilę ze współpracownikami. Dwie minuty to tyle, ile woda gotuje się w czajniku, a przy tym również sporo czasu na ploteczki. Choć takie rozmowy wydają się bez szczególnego znaczenia, to potrafią poprawić humor, a w dobrym nastroju lepiej się pracuje. Zacznij od poczty Z kubkiem gorącej kawy usiądź przy komputerze i zacznij od sprawdzenia poczty, którą dostałaś wczorajszego dnia. Posegreguj wiadomości według ważności i odpowiedz na te, które są najważniejsze. Dzięki tej prostej czynności będziesz miała poczucie, że panujesz nad wszystkim, co się wokół Ciebie dzieje. A to ułatwi Ci wykonywanie dalszych zadań. Ustal kolejność zadań Zanim złapiesz się za wykonywanie poszczególnych zadań, najpierw ustal ich kolejność. Wypisz wszystko, co masz zrobić dzisiaj, a następnie podziel na kategorie. Najpierw zrób to co najważniejsze. Jeśli zostały Ci do wykonania zadania z dnia poprzedniego, dokończ je. Następnie na liście zaznacz zadnia, które są mniej ważne i mogą poczekać na później. Zacznij od najtrudniejszych zadań Naukowcy ustalili, że między godziną 8 a 9 rano organizm wytwarza sporą dawkę adrenaliny. Jest to hormon stresu, który działa mobilizująco. Dlatego też do skomplikowanych, trudnych czy nieprzyjemnych zadań najlepiej siadać rano. Sama się przekonaj, że świetnie sobie poradzisz nawet z najtrudniejszą pracą. Porządek pomaga Puste biurko nie tylko wygląda estetycznie, ale także pomaga w pracy. Brak dużej ilości papierów na stole sprawia, że wydaje się, iż pracy jest znacznie mniej. Dlatego wszystko, co nie jest Ci akurat potrzebne odłóż na swoje miejsce. Sama się przekonasz, że będziesz się lepiej czuła i sprawniej pracowała. Koło południa krótka przerwa Około południa warto sobie zrobić przerwę. Chwila odpoczynku i przekąska dodadzą Ci sił na kolejne godziny pracy. Sama praca dla pracy często mija się z celem. Trzeba być skupionym i umieć wykonywać kolejne zadania, aby cieszyć się nie tylko wypłatą, ale również mieć z pracy satysfakcję. Dlatego zadbaj o komfort pracy. Kiedy będziesz bardziej skupiona praca mniej będzie Cię nużyć i męczyć. Wprowadź powyższe rady w życie a sama się przekonasz, że w pracy może być fajnie.
Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Domowe biuro - jak je urządzić i wyposażyć?
Marzysz o domowym biurze, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i stylowe? To miejsce, w którym spędzasz sporo czasu, dlatego warto zadbać, aby było nie tylko wygodne, ale i sprzyjało kreatywności oraz produktywności. Nie wiesz od czego zacząć? Spokojnie, mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów na stworzenie idealnej przestrzeni do pracy.
Sesja biznesowa - dlaczego warto wykonać profesjonalne zdjęcia?
W dobie cyfrowej dominacji i rosnącej konkurencji na rynku pracy, profesjonalne zdjęcie biznesowe zyskuje na znaczeniu jako kluczowy element personal brandingu. Jego wartość wykracza poza zwykłe przedstawienie wizerunku; to narzędzie komunikacji niewerbalnej, które może przekazać potencjalnym pracodawcom lub klientom wiele o profesjonalizmie, pewności siebie i osobowości.
Mobbing w pracy: Czym jest i jak sobie z nim radzić?
Czy kiedykolwiek czułaś się niesprawiedliwie traktowana w pracy? Czy doświadczyłaś sytuacji, w których inni celowo Cię poniżali, upokarzali lub wykluczali? Jeśli tak, istnieje duże prawdopodobieństwo, że byłaś ofiarą mobbingu w pracy. Mobbing to poważne zjawisko, które może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne. W tym artykule dowiesz się, czym dokładnie jest mobbing w pracy, jak go rozpoznać oraz jak skutecznie z nim walczyć.