Domowe sposoby na powracające zapalenie pęcherza – 4 sposoby

Zapalenie pęcherza moczowego to jedna z najbardziej uciążliwych kobiecych dolegliwości. Niestety chorobę tę trudno wyleczyć i całkowicie zaleczyć, dlatego bardzo często powraca, niekiedy ze zdwojoną siłą. Podczas kolejnego takiego „ataku” choroby wydaje nam się, że nic już nie możemy zrobić i znów czeka nas kilka dni tego okropnego uczucia, bólu i dyskomfortu.
Istnieje jednak parę domowych sposób na walkę z tym dyskomfortem i chociaż na chwilę poczucie się dobrze oraz świeżo. Przedstawiamy niektóre z nich, które pozwolą uniknąć kolejnego zapalenia pęcherza i walczyć z istniejącym:

1. Dbanie o siebie – ciepło przede wszystkim

Jeśli wciąż dotykają Cię powracające zapalenia pęcherza to znaczy, że nigdy należycie się nie wyleczyłaś lub wciąż popełniasz te same błędy. Aby ustrzec się od nich na przyszłość stosuj się do kilku prostych rad: zawsze ciepło się ubieraj, szczególnie dbając o okolice podbrzusza – wyrzuć z szafy wszystkie te krótkie kurteczki, które zakładasz w czasie zimy by ładniej wyglądać! Nie siadaj również na zimnych powierzchniach. Czekając na przystanku na autobus staraj się ciągle poruszać – ogólnie nie pozwól na to abyś często wracała do domu całkiem zmarznięta. Najczęstszą przyczyną wracającego zapalania pęcherza jest właśnie samo przeziębienie pęcherza.

2. Kuracja witaminowa i zdrowa dieta

Kiedy pierwsze objawy zapalenia pęcherza miną – i tak nie przestawaj swojej kuracji. Niestety prewencyjnie leki należy przyjmować jeszcze przez około 2-3 tygodnie. Zakup także listek witaminy C oraz żurawiny, a do tego tanią i skuteczną zieloną herbatkę z żurawiny. Po każdym posiłku raz dziennie łykaj dwie tabletki i jak najczęściej pij wymienioną herbatę.

3. Probiotyki

Ponieważ kuracja lekami na zapalenie pęcherza osłabia naszą naturalną odporność oraz same „złe” bakterie zmniejszają ilość tych dobrych warto zakupić również leki z probiotykami np. Lacto Lady (żurawina z probiotykiem) albo Vaginorm forte (również specjalny produkt dla kobiet z powracającymi problemami ze strony układu moczowo-płciowego). Możesz także jeść więcej jogurtów zawierających żywe kultury bakterii np. Activię.

4. Higiena

Nie zapominaj również o higienie, szczególnie często myjąc ręce oraz okolice intymne szczególnie po stosunku z partnerem. Zapalenie pęcherza moczowego nazywane jest również „chorobą miesiąca miodowego” właśnie poprzez jego związek z częstymi aktami miłosnymi i małą dbałością o higienę „po”.
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł