Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Kredyt konsolidacyjny – co warto wiedzieć?
W telewizji pojawia się coraz więcej reklam zachęcających do łączenia swoich należności w jeden kredyt konsolidacyjny. Ze spotów można wywnioskować, że jest to pomysł na spłatę kredytów i pożyczek dla każdego. Jak się jednak okazuje wcale tak nie jest. Zobacz, co warto wiedzieć o kredytach konsolidacyjnych.
Kredyt konsolidacyjny – co to takiego?
W ofertach instytucji finansowych coraz częściej pojawiają się kredyty konsolidacyjne. Usługa ta pozwala na połączenie różnych rat w jedną. Decydując się na zaciągnięcie takiego kredytu masz możliwość połączenia np. raty za dom, z ratą za samochód i do tego dołączyć jeszcze ratę za zakup nowych mebli. Jeśli do tej pory płaciłaś każdą z nich w innym banku, a do tego w innym terminie, łatwo było Ci się pogubić. Połączenie tych wszystkich należności w kredycie konsolidacyjnym pozwoli Ci płacić jedną ratę w jednym banku. Dodatkową zaletą tej usługi jest fakt, że raty kredytu konsolidacyjnego są zazwyczaj niższe aniżeli suma rat, które musiałaś płacić wcześniej. Ponadto banki bardzo często oferują do zaciąganego kredytu konsolidacyjnego również dodatkowe pieniądze na dowolny cel. Jak zatem widać oferta wydaje się całkiem ciekawa.Dla kogo kredyt konsolidacyjny?
Powinnaś wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny, wbrew temu, co można wywnioskować z reklam telewizyjnych, nie jest dla każdego. Jeśli spłacasz kilka drobnych rat, to nie ma sensu zgłaszać się do banku w celu uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Kredyty tego rodzaju dedykowane są gównie osobom, o ogólnym zadłużeniu na wiele tysięcy złotych. Najczęściej łączone są raty kredytu hipotecznego, kredytu na samochód czy inne dużej wartości zadłużenia.Zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego
Kolejną istotną informacją dotyczącą kredytów konsolidacyjnych jest konieczność ich zabezpieczenia. W wielu instytucjach finansowych zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka ustanawiana na nieruchomości będącej własnością klienta.Niższa rata, dłuższy okres spłaty
Kolejnym ważnym elementem, o którym powinnaś wiedzieć jest to, że wprawdzie rata kredytu konsolidacyjnego jest niższa niż suma rat płaconych przed jego zaciągnięciem, ale okres spłaty znacznie się wydłuża.Ważne!
Kredyt konsolidacyjny to dla wielu osób bardzo wygodne rozwiązanie. Zaciągnięcie go wiąże się ze zmniejszeniem kwoty, która każdego miesiąca wypływa z domowego budżetu. Niemniej jednak konieczne jest również zabezpieczenie kredytu i warto pamiętać, że jego spłata będzie się ciągnęła nieco dłużej aniżeli poszczególnych należności łączonych w kredycie konsolidacyjnym. Dlatego zanim podpiszesz umowę kredytową dobrze się zastanów, albo zasięgnij rady doradcy finansowego, który podpowie Ci czy zaciągnięcie takiego kredytu jest w Twoim przypadku opłacalne. AgnieszkaObserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – wybierz najlepszy dla siebie
Polacy są coraz bardziej świadomi i bardziej ufają instytucjom bankowym. To również dlatego tak chętnie zaciągamy zobowiązania kredytowe. Wiemy, że to najbardziej bezpieczne źródło pozyskiwania dodatkowych środków pieniężnych. Wzrastają również nasze potrzeby, a ponieważ wykazujemy coraz lepszą zdolność kredytową, same instytucje bankowe chętnie rozpoczynają z nami współpracę.
Co musisz wiedzieć o konsolidacji chwilówek?
Problemy finansowe mogą się zdarzyć każdemu. Dlatego warto przygotować się na taką sytuację i dowiedzieć, jakie rozwiązania pomogą odzyskać finansowy spokój. Co musisz wiedzieć o konsolidacji chwilówek?
Aneks do umowy kredytu w CHF
W myśl postanowień ustawy antyspreadowej zadłużeni we franku szwajcarskim mogą spłacać raty bezpośrednio w walucie zakupionej na własną rękę. Nie bezpodstawnie to rozwiązanie jest bardzo zachęcające, ponieważ wymieniając rodzimą walutę na CHF poza bankami można naprawdę sporo zaoszczędzić. Aby móc je wdrożyć należy w pierwszej kolejności wnieść aneks do umowy kredytowej z bankiem.