Canva.com

Jak szybko obrać migdały do ciasta? Ta metoda zawsze działa!

W przepisie masz podane, by użyć obranych migdałów, ale dysponujesz wyłącznie takimi w skorupce, których absolutnie nie jesteś w stanie użyć w całości? Zamiast szukać teraz na szybko w sklepach migdałów obranych, które często są niestety już uprażone, przez co nie nadają się do wykonywania ciast i innych deserów, skorzystaj z tych orzechów, które już masz i po prostu zobacz, jak obrać migdały, by zrobić to w ciągu krótkiej chwili i bez żadnych większych trudności.

Obieranie migdałów na gorąco

Istnieją dwie techniki na obranie migdałów ze skórki. Pierwsza z nich polega na obieraniu ich na gorąco, druga natomiast zachęca do próby pozbycia ich skórki bez użycia wyższej temperatury, jednakże choć obie metody potrafią działać, ta pierwsza sprawdza się lepiej i jest wygodniejsza w zastosowaniu. Bardzo możliwe, że już kiedyś z niej korzystałeś, tyle że teraz nie potrafisz sobie tego przypomnieć. Aby obrać orzechy na gorąco, w pierwszej kolejności trzeba po prostu namoczyć je we wrzątku. Orzechy przesyp więc do dużej miski albo kubka (w zależności od tego, ile ich masz) i zalej je w całości wrzącą wodą, aby całkowicie je zmoczyć. Namaczanie powinno potrwać od dziesięciu do piętnastu minut. Jeżeli chcesz mieć pewność, że w tym czasie woda nie wystygnie, naczynie możesz przykryć talerzykiem lub zwykłą pokrywką.

Obieranie migdałów namoczonych jest już proste niczym bułka z masłem. Po piętnastu minutach wciąż gorące orzechy możesz odcedzić z wywaru i przepłukać na sitku zimną wodą, a następnie zacząć je ręcznie obierać, co powinno być już czynnością dość intuicyjną. Wystarczy, że weźmiesz takiego jednego migdała w dłoń i spróbujesz nacisnąć jego skórkę delikatnie palcem, a ona powinna sama odejść od białego miąższu i to w całości - nie pozostawiając po sobie żadnych śladów na samym orzechu.

Czy metoda obierania migdałów na gorąco jest skuteczna?

Canva.com

Metoda na obieranie migdałów na gorąco działa naprawdę rewelacyjnie, dlatego jej jedynym minusem jest to, że wymaga ona poddania orzechów działaniu wysokiej temperatury, co nie jest dla nich do końca dobre, albowiem taka temperatura zawsze będzie obniżać wartość odżywczą orzechów i może doprowadzić do pewnych strat korzystnych substancji, czyli witamin i minerałów.

Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł