pixabay.com

Te zioła wspierają działanie i sprawność mózgu. Dodaj je do swojej diety już dziś

Działanie mózgu może zostać zaburzone przez wiele czynników. Umysłowi potrafi szkodzić nawet wysokie zanieczyszczenie powietrza, a przecież tego powietrza nie da się bez przerwy unikać i trzeba nim oddychać, podobnie jak trudno doprowadzić do sytuacji, w której będzie się wieść życie bez żadnego stresu, z odpowiednio długim i głębokim snem, czasem na przyjemności i odpoczynek oraz równowagą pomiędzy pracą a życiem prywatnym.

Zaburzenia działania mózgu: wpływ czynników zewnętrznych

Aby jednak w tych trudnych czasach stale zapewniać swojemu umysłowi właściwą regenerację, czasami wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian. Jedną z nich mogą okazać się dodane do jadłospisu zioła na mózg. Zwłaszcza melisa oraz szałwia znane są ze swoich niezwykłych właściwości, mogących zadziałać pozytywnie na to, w jaki sposób człowiek będzie uczyć się nowych rzeczy, jak szybko przyjdzie mu zapamiętywanie kolejnych pojęć oraz jak efektywna będzie jego regeneracja po dłuższej i bardziej wymagającej pracy umysłowej.

Zioła na mózg: melisa, szałwia i świetlik lekarski

Najcenniejszym składnikiem melisy okazuje się występujący w niej naturalnie olejek eteryczny. Teoretycznie można by go dostać właśnie w postaci czystego olejku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by melisę wykorzystać w całości, a z jej świeżych lub ususzonych liści przygotowywać stymulujące umysł napary. Na jedną szklankę naparu ziołowego z melisy powinny przypaść dwie łyżki jej liści. Parzy się je pod przykryciem średnio przez piętnaście minut. W przypadku gdy ma się naprawdę sporo pracy umysłowej albo ma się mnóstwo nauki, warto próbować zastępować kawę właśnie takim naturalnym naparem z melisy i pić go dwa razy na dobę.

Inne ciekawe zioła na pamięć, zdolności umysłowe i funkcje poznawcze to natomiast szałwia oraz świetlik lekarski. Szałwia najlepiej sprawdza się wtedy, gdy człowiek musi uczyć się nowych rzeczy i gdy potrzebne jest mu coś, co wesprze jego pamięć. Z kolei świetlik lekarski zadba o ogólne dotlenienie mózgu i wspomoże przepływ krwi, by komórki otrzymywały więcej tlenu i korzystnych składników odżywczych. Osoby pracujące umysłowo raczej nie będą w stanie zrezygnować całkowicie z picia kawy, ale warto pomyśleć o tym, by przynajmniej w godzinach popołudniowych i wieczornych zastępować ją ziołowymi naparami, które nie zaburzą późniejszego snu.

Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Rumianek lekarski, znany również jako Matricaria chamomilla, to jedno z najpopularniejszych ziół w Polsce. Jego delikatne, białe kwiaty i charakterystyczny zapach sprawiają, że jest rozpoznawalny i często stosowany zarówno w medycynie naturalnej, jak i w kosmetyce. Rumianek lekarski ma wiele właściwości zdrowotnych, które czynią go niezwykle cennym dodatkiem do naszej codziennej pielęgnacji. Dlaczego warto sięgnąć po ten naturalny skarb? Przekonajmy się!
Doskwiera Ci ból żołądka? To powszechna dolegliwość, która może być spowodowana przez różne czynniki, takie jak stres, niezdrowa dieta, infekcje czy nadużywanie leków. Jeśli szukasz naturalnych sposobów na złagodzenie bólu żołądka, zioła mogą być doskonałym rozwiązaniem. Zdradzamy Ci najskuteczniejsze zioła na ból żołądka, które mogą przynieść ulgę i poprawić Twoje samopoczucie.
Czy wiesz, że pokrzywa zwyczajna jest jednym z najbardziej wszechstronnych ziół leczniczych? Napar z pokrzywy może przynieść wiele korzyści dla zdrowia, ale jak każdy inny produkt, ma również swoje minusy. Przed rozpoczęciem regularnego picia naparu z pokrzywy, warto znać przeciwwskazania i ograniczenia związane z jego spożyciem. W tym artykule dowiesz się o potencjalnych minusach picia pokrzywy i kiedy powinieneś unikać tego naparu.