Materiał partnera

Zdrowa stopa, szczęśliwe dziecko. Jak dobierać obuwie dla maluchów?

Chwila, gdy dziecko stawia swoje pierwsze kroki, to przełomowy i długo wyczekiwany przez rodziców moment. Kiedy maleństwo uczy się korzystać ze swoich stópek, czas wyruszyć po buty. W związku z tym w dzisiejszym artykule zajmiemy się tematem niezwykle istotnym dla każdej mamy i każdego taty – prawidłowym doborem obuwia dla małych dzieci. Oto kilka wskazówek, które warto znać!

Pierwsze buty dla dziecka – buciki do nauki chodzenia

Prawidłowy dobór obuwia dla dziecka jest jednym z kluczowych zadań dla jego rodziców. Aspekt ten jest nie tylko kwestią estetyki, lecz przede wszystkim zdrowego rozwoju maluszka. Z tego względu, że stopy są tak istotnym elementem naszego ciała, ważne jest, aby prawidłowo o nie dbać już od najwcześniejszych dni życia dziecka. Małe stópki muszą mieć odpowiednie warunki do rozwoju. W okresie, kiedy malec uczy się chodzić, buty zaczynają odgrywać rolę pierwszoplanową. Obuwie do nauki chodzenia ma być nie tylko lekkie, ale też idealnie dopasowane do kształtu stopy. But nie może w żaden sposób krępować ruchów nóżki i koniecznie mieć maksymalnie elastyczną podeszwę. Dobrej jakości buciki powinny być wykonane z materiałów przepuszczających powietrze, tak jak np. obuwie marki Befado: https://befado.pl/buty-chlopiece . Na stronie sklepu internetowego Befado znajdziesz różnorodne propozycje dla chłopców i dziewczynek. Oddychające materiały pozwalają na swobodną wymianę powietrza między wnętrzem buta a otoczeniem. Dzięki temu regulowana jest temperatura wewnątrz obuwia, co zapobiega przegrzewaniu się stóp bobasa. Istotnym elementem, który przyczynia się do bezpieczeństwa i stabilności malca w trakcie chodzenia, jest odpowiednia podeszwa. Dobrym rozwiązaniem są modele antypoślizgowe. Dostarczają one lepszej przyczepności do podłoża i chronią przed upadkami.

Na co zwracać uwagę, kupując buty dla dziecka?

Podczas zakupu obuwia dla najmłodszych należy kierować się kilkoma złotymi zasadami. Ta najbardziej podstawowa brzmi: aby but nie zakłócał zdrowego rozwoju stopy, musi być dobrze dopasowany. W skrócie możemy napisać, że nie powinien jej uciskać, ale również nie może być zbyt luźny. Upewnijmy się, że obuwie jest odpowiedniej wielkości, dostosowanej nie tylko do długości, ale także do szerokości stopy. Zbyt małe może prowadzić do dyskomfortu, a zbyt duże – utrudniać prawidłowe chodzenie. Trzeba wziąć pod uwagę także fakt, że buty dla dziecka kupujemy najczęściej na jeden sezon. Dzieci rosną w bardzo szybkim tempie, a razem z nimi ich stopy. Warto więc co 2-3 miesiące sprawdzać, czy buty nadal pasują. Niezwykle ważne jest to, by obuwie było dla malca wygodne. Brzmi trywialnie, ale komfort noszenia bucików ma ogromne znaczenie dla zdrowego rozwoju stóp naszych pociech. Wybierając buty dla swojego dziecka, warto poszukać modeli z certyfikatem Zdrowa Stopa. Jest on wyróżnikiem dobrego obuwia dbającego o prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stopy dziecka. Polski producent, Befado, może poszczycić się posiadaniem takiego certyfikatu. Wybierając ich produkty, masz absolutną pewność, że spełniają one najwyższe standardy w branży.

Przy kupowaniu butów dla naszej małej pociechy, ważne jest, aby brać pod uwagę nie tylko praktyczne aspekty, ale także to, czy buty odpowiadają gustowi i preferencjom malucha. Dając dziecku możliwość wyboru bucików zgodnych z jego upodobaniami, pozwalamy mu rozwijać jego samodzielność – w końcu to ono będzie używać ich na co dzień! Polski rynek obuwniczy oferuje nam mnogość kolorów, wzorów i rodzajów dostępnego obuwia. Niektóre modele przeznaczone są dla dziewczynek (np. te: https://befado.pl/tenisowki-dziewczece ), inne dla chłopców, ale dostępne są także uniwersalne fasony. Zatem zanim dokonasz zakupu, przygotuj kilka różnych opcji i pozwól szkrabowi zdecydować, w których bucikach najbardziej chciałby chodzić. W rezultacie dziecko poczuje się bardziej pewne siebie i zadowolone z własnych decyzji.

Artykuł sponsorowany
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł