Mały chłopiec pchający samochód zabawkę z dziewczynką w środku, oboje w odświętnych strojach na weselu
Materiał partnera

Animator dla dzieci na ślubie - dlaczego musisz go mieć?

Ślub i wesele to wydarzenie o rodzinnym charakterze. Polska tradycja głosi, że para młoda powinna zaprosić na nie wszystkie bliskie osoby. Najczęściej jest to cała liczna rodzina ze strony obojga, gdyż nie powinno się pomijać nikogo, z kim pragniemy dzielić się swoją radością. Rodzina to jednak nie tylko pełnoletni goście, ale także dzieci, w tym także takie, które wymagają opieki osoby dorosłej i organizacji rozrywek.
Reklama

Jeśli chcemy, aby nasze wesele było przyjazne także dla najmłodszych, podczas ślubnych przygotowań nie możemy pominąć animatora. Jest to bowiem osoba, która zaopiekuje się dziećmi, zadba o organizację dla nich zabaw i rozrywek oraz sprawi, że dorośli będą mogli w pełni oddać się świetnej, beztroskiej zabawie!

Kim jest animator weselny? Dlaczego warto go zatrudnić?

Ślub i wesele to impreza przeznaczona głównie dla osób dorosłych i to właśnie głównie dla nich są planowane wszystkie rozrywki i atrakcje. Nic więc dziwnego, że dzieci często nudzą się na ślubach i wręcz proszą rodziców, aby jak najszybciej wrócić do domu, nieumyślnie psując w ten sposób zabawę oraz pozbawiając ją beztroski. Nie musi tak jednak być! Jeśli zależy nam na zadowoleniu zarówno dorosłych gości, jak i ich pociech, jako organizatorzy zabawy powinniśmy zadbać o komfort najmłodszych gości.

Reklama

W tym celu warto zatrudnić animatora, który zatroszczy się o to, aby dzieci bawiły się na naszym weselu równie dobrze, co ich rodzice!

Animator weselny to osoba, która specjalizuje się w opiece oraz organizacji czasu dla dzieci. W jego gestii leży wymyślanie ciekawych zabaw, organizowanie atrakcji dla najmłodszych oraz zachęcanie ich do wspólnej zabawy. Animator integruje także ze sobą młodych weselników, zachęcając ich do lepszego poznania się i wspólnych zabaw. Jego wsparcie jest więc nieocenione na każdym weselu, w którym udział biorą dzieci. Warto nawiązać z nim współpracę tym bardziej, że współcześni animatorzy mogą zaproponować sporo ciekawych, bardzo mile widzianych przez najmłodszych rozrywek.

Małą dziewczynka w odświętnej białej sukience siedzi na ławce w trakcie ślubu bawiąc się telefonem
Materiał partnera

Jakie zabawy i atrakcje oferuje profesjonalny animator weselny?

Reklama

Animator weselny to specjalista od dziecięcej zabawy na weselu. W dzisiejszych czasach profesjonaliści działający w tej branży proponują wiele ciekawych atrakcji, które są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających małych weselników. Zazwyczaj zabawy odbywają się w wydzielonym do tego celu pomieszczeniu na terenie sali weselnej, a w okresie letnim są przenoszone na zewnątrz – do ogrodu lub na taras.

Animator organizuje zabawy ruchowe, plastyczne i integracyjne. Zaliczają się do nich różnego rodzaju gry zespołowe, spotkania z postaciami z bajek, puszczanie baniek, pokazy magii, kreatywne zabawy plastyczne, malowanie twarzy, tatuaże, tańce przy dziecięcej muzyce, śpiewanie i wiele, wiele innych.

Reklama

Animatorzy są na tyle kreatywni i dobrze przygotowani do swojej roli, że są w stanie zaproponować całe mnóstwo rozrywek o typowo dziecięcym charakterze, które sprawią, że żadne dziecko nie będzie się nudziło. Zatrudnienie animatora to także świetny sposób, aby przekonać zarówno dzieci, jak i ich rodziców, że wesele nie musi być imprezą przeznaczoną tylko dla osób dorosłych – najmłodsi uczestnicy mogą się bowiem na niej bawić równie dobrze, a może nawet i lepiej, co ich rodzice!

Gdzie szukać sprawdzonego i zaangażowanego animatora na wesele?

Animator, aby dobrze wywiązał się ze swojej roli i zapewnił dzieciom oraz ich rodzicom poczucie bezpieczeństwa i świetną rozrywkę, musi być osobą sprawdzoną i godną zaufania.

Reklama

Z tego względu warto szukać go na profesjonalnych portalach weselnych, gdzie oprócz oferty, możemy zapoznać się także z opiniami na temat współpracy z danym animatorem sporządzonymi przez inne pary młode, które zdecydowały się na jego usługi. Jednym z takich miejsc jest strona: https://www.weselezklasa.pl/atrakcje-weselne,42/animatorzy-dla-dzieci,83/.

Portal ślubny Wesele z Klasą oferuje dostęp do ponad 500 animatorów z całej Polski. Poszczególne oferty możemy filtrować m. in. na podstawie ceny i lokalizacji w zaledwie kilka sekund uzyskując dostęp do sprawdzonych animatorów, którzy zatroszczą się o świetną zabawę wszystkich dzieci zaproszonych na nasze wesele.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama