Nalewka z czarnej porzeczki
Canva.com

Babcina nalewka z czarnej porzeczki - na wzrok i odporność

Pyszna babcina nalewka z czarnej porzeczki to doskonały lek na przeziębienie, anginę oraz zapalenie gardła. Te wyjątkowe owoce mają właściwości moczopędne i nowotworowe. Wypróbuj pyszną nalewkę już dziś!
Reklama

Czarna porzeczka pełna witamin

Nalewka z czarnej porzeczki
Canva.com

Czarna porzeczka to owoc, który uważa się za zdrowy, ponieważ ma niską kaloryczność i jest bogaty w przeciwutleniacze. Jest również dobrym źródłem błonnika, witaminy C i witamin z grupy B. Owoce są powszechnie używane do gotowania, deserów i koktajli.

Jest to owoc, który jest dobry dla zdrowia, ponieważ zawiera antocyjany, które są przeciwutleniaczami, które pomagają chronić organizm przed stanem zapalnym i chorobami układu krążenia. Zawiera również różnorodne witaminy i minerały, w tym witaminę C, witaminę K, ryboflawinę, tiaminę i niacynę.

Reklama

Wiadomo, że czarna porzeczka ma wysoki poziom szczawianów, które mogą być szkodliwe dla organizmu. Sugeruje się również, że czarna porzeczka może powodować kamienie nerkowe u osób podatnych na kamienie nerkowe.

Prosty przepis na nalewkę

Nalewka z czarnej porzeczki
Canva.com

Nalewka z czarnej porzeczki to popularny środek na problemy trawienne. Smak nalewki z czarnej porzeczki jest podobny do smaku soku z czarnej porzeczki, ale ekstrakt jest mniej kwaśny i nie zawiera miąższu.

Reklama

Nalewka z czarnej porzeczki może być używana do gotowania i pieczenia, aby nadać potrawom cierpki smak.

Składniki na 3 litry gotowej i pysznej nalewki:

  • 2 kg owoców czarnej porzeczki,
  • 1000 ml spirytusu rektyfikowanego,
  • 1000 ml wódki 40 lub 45 proc.,
  • 1 kg cukru.

Czarne porzeczki płuczemy i usuwamy łodyżki. Zalewamy je spirytusem, mieszamy i odstawiamy na miesiąc w nasłonecznione miejsce. Po tym czasie odcedzamy zalewkę i zasypujemy owoce cukrem. Ponownie odstawiamy na tydzień i codziennie potrząsamy słoikiem, aby cukier szybko się rozpuścił. Przecedzamy nalewkę przez filtr do kawy i przelewamy do butelek lub słoików.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama