Rozmaryn
Canva.com

Wystarczy szczypta rozmarynu, by złagodzić ból głowy. Jakie ma inne właściwości lecznicze?

Rozmaryn to roślina, która była używana od czasów starożytnych, aby pomóc w różnych problemach zdrowotnych, w tym bólach głowy, trawieniu i dolegliwościach oddechowych. Badanie opublikowane w Journal of the American Medical Association sugeruje, że rozmaryn ma zdolność zabijania komórek nowotworowych.
Reklama

Lecznicze zioło od czasów starożytnych

Rozmaryn
Canva.com

Rozmaryn to piękne, aromatyczne zioło, które od wieków było używane do celów leczniczych. Jest także podstawą w kuchni i jest używany w wielu różnych potrawach. To zioło, którego możemy użyć, aby nadać każdej potrawie atrakcyjny i apetyczny smak. Może być stosowany do aromatyzowania zup, sosów, mięs i warzyw.

Reklama

Rozmaryn jest stosowany w leczeniu różnych problemów zdrowotnych, w tym wysokiego ciśnienia krwi, depresji i problemów trawiennych. Może być również stosowany jako naturalny dezodorant i można go znaleźć w niektórych szamponach i odżywkach.

Rozmaryn
Canva.com

Uważa się, że rozmaryn ma właściwości przeciwzapalne, więc może być pomocny dla osób cierpiących na zapalenie stawów lub inne stany zapalne.

Wykazano, że liście, kwiaty i nasiona rozmarynu mają właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe. Te właściwości mogą pomóc uniknąć szerokiego zakresu problemów zdrowotnych, w tym bólów głowy, artretyzmu i chorób serca. Jest dobry do łagodzenia stresu i niepokoju, poprawy pamięci. Także jest pomocny w walce z kilogramami oraz w zwalczaniu objawów zmęczenia.

Czy rozmaryn jest trujący?

Rozmaryn nie jest trujący, ale ma właściwości, które mogą powodować pewne skutki uboczne. Liście i łodygi rośliny zawierają związek zwany kwasem rozmarynowym, który może powodować wysokie ciśnienie krwi i zawał serca.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama