Smażona ryba i nieprzyjemny zapach
Canva.com

Brzydko pachnie po smażeniu ryby? Oto triki, które wyeliminują odór

Smażenie ryby może być prawdziwą ucztą dla podniebienia, ale niestety często zostawia niechciany zapach w naszych kuchniach. Brzydki zapach ryby może utrzymywać się przez dłuższy czas i wniknąć w różne elementy wnętrza.
Reklama

Cynamon i goździki

Te popularne przyprawy nie tylko nadają potrawom wyjątkowego smaku, ale także skutecznie neutralizują zapach ryby. Włóż kilka pałeczek cynamonu i kilka goździków do garnka z wodą i gotuj na wolnym ogniu przez kilka minut. W czasie gotowania aromatyczne substancje z przypraw będą się uwalniać, eliminując nieprzyjemne zapachy.

Ocet

Ocet jest znany ze swoich właściwości neutralizujących zapachy. Wlej niewielką ilość octu do małego naczynia i umieść je w pobliżu miejsca, gdzie smażyłeś rybę. Octowy aromat pomoże w usuwaniu niechcianych zapachów z powietrza. Dodatkowo możesz spryskać ocet rozcieńczony wodą na powierzchnie, które mogą wchłonąć zapach, takie jak zasłony czy dywan.

Sok z cytryny

Reklama

Świeży sok z cytryny ma silne właściwości odświeżające i pomaga w usuwaniu zapachów. Wyciśnij sok z kilku cytryn i umieść go w misce w pobliżu miejsca, gdzie pojawił się nieprzyjemny zapach. Dodatkowo możesz przetrzeć powierzchnie, takie jak blaty czy meble kuchenne, sokiem z cytryny, aby je odświeżyć.

Kawa ziarnista

Kawa ma nie tylko wspaniały aromat, ale także może pomóc w usuwaniu trudnych zapachów, takich jak zapach ryby. Włóż kilka łyżek kawy ziarnistej do miski i umieść ją w kuchni na kilka godzin. Ziarna kawy wchłoną nieprzyjemny zapach, pozostawiając przyjemny aromat kawy.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest doskonałym środkiem do neutralizowania zapachów. Posyp nieco sody oczyszczonej na dywan, poczekaj kilka minut, a następnie odkurzaj.

Reklama

Soda wchłonie zapachy, pozostawiając świeży zapach.

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne, takie jak olejek miętowy, eukaliptusowy lub lawendowy, mają silne właściwości odświeżające. Dodaj kilka kropel ulubionego olejku eterycznego do miski z wodą i umieść ją w kuchni. Zapach olejku eterycznego szybko rozprzestrzeni się, eliminując nieprzyjemne zapachy.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama