żarówka
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Chcesz wiedzieć, ile prądu zużyjesz? Możesz to sprawdzić w specjalnym kalkulatorze

W związku z faktem, że stawki cen za prąd rosną w zastraszającym tempie, coraz więcej osób obawia się, czy nie zużyje zbyt dużo prądu i czy potem będzie w stanie zapłacić za rachunki. Z pomocą przychodzi interesujące narzędzie, które pomoże Ci oszacować, ile prądu zużyjesz w ciągu roku.
Reklama

Narzędzie kontrolujące zużycie prądu

W związku z kryzysem na rynku energetycznym E.ON Polska stworzyła narzędzie online, które pomoże kontrolować zużycie prądu w domach. Firma zebrała dane dotyczące zużycia prądu i sprawdziła, jak zastosowanie niewielkich zmian — takich jak wyłączanie ładowarki z gniazdka ma wpływ na poziom zużycia prądu w gospodarstwach domowych.

E.ON wszystkie niezbędne wskazówki zebrała w jednym narzędziu.

Reklama

Jeśli uda Ci się zastosować wszystkie małe wskazówki, to możesz w ciągu roku zmniejszyć zużycie prądu nawet o tyle, ile zużywasz w ciągu jednego miesiąca.

Narzędzie jest bardzo proste i intuicyjne w obsłudze

Właściciele aplikacji podkreślają, że jest ona niesamowicie intuicyjna i łatwa w obsłudze. Na podstawie prezentowanej wizualizacji możemy dopasować konkretne pomieszczenie, tak aby w najlepszy możliwy sposób odwzorowywały one nasze preferencje.

Reklama

Po wprowadzeniu potrzebnych danych możemy zobaczyć procentowe podsumowanie zaoszczędzonej energii zarówno w ogólnym bilansie, jak i dla każdego ze sprzętów RTV i AGD.

Na podstawie badań wnioskujemy, że coraz więcej osób chce ograniczać zużycie energii. Widzimy jednak, że na rynku brakuje konkretnych porad i indywidualnego podejścia. Chcemy być partnerem naszych klientów i pomóc im nie marnować energii, a wykorzystywać ją efektywnie. Dlatego przygotowaliśmy personalizowane, a jednocześnie proste w obsłudze narzędzie. Dzięki niemu przede wszystkim dostarczymy niezbędną wiedzę klientom. Chcemy też pokazać, jak wiele energii elektrycznej możemy zaoszczędzić, gdy do naszego życia wprowadzimy nawet niewielkie zmiany - wyjaśnia Janusz Moroz, członek zarządu ds. handlu w E.ON Polska.

Internetowa aplikacja jest niezwykle przydatnym narzędziem, tym bardziej wobec niskiej świadomości społecznej dotyczącej oszczędzania energii. Z badania IBRIS wynika, że "69 proc. Polaków planuje zwracać większą niż w poprzednich latach uwagę na zużycie prądu. Jednocześnie tylko 33 proc. Polaków, którzy planują podróż na kilka dni, wyłącza z gniazdka nieużywane w tym czasie urządzenia".

Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama