Piękna dziewczyna w pozycji jogi z nogą w górze
Materiał partnera

Chcesz zacząć ćwiczyć jogę? Zobacz jakie akcesoria będą Ci potrzebne

Obecnie w przestrzeni publicznej, kiedy świadome społeczeństwo kładzie duży nacisk na zdrowie fizyczne i psychiczne joga święci swoje triumfy i stała się jednym z najpopularniejszych sportów wśród kobiet, ale również i mężczyzn. Nasz umysł i nasza wiedza potrafiła stworzyć coś wyjątkowego i wykorzystać to do budowy naszego zdrowia, relaksu i harmonii.
Reklama

Dlaczego joga?

W każdym aspekcie życia możemy znaleźć i udowodnić zalety oraz korzyści płynące z uprawiania jogi. O benefitach i pozytywach tego sportu przekonują nas znani celebryci, utytułowani sportowcy, ale przede wszystkim osoby z naszego otoczenia które pełnymi garściami czerpią korzyści z uprawiania jogi. Codzienna praktyka jogi dodaje energii, rozluźnia, relaksuje oczyszcza umysł, oraz uspakaja. Ale to tylko jedne z zalet psychicznych dla naszego organizmu, a dalej możemy wyliczać zalety fizyczne i duchowe, które są powszechnie znane i cenione. Do takich zalet, na pewno możemy zaliczyć gibkość ciała, poprawę odporności, lepszą pracę serca i układu oddechowego, a przede wszystkim sposobu na szczęście w postaci uwolnionych endorfin, które są uwalniane podczas ćwiczeń.

Reklama

Dlatego wybieramy jogę, ponieważ uśmiechnięta i zadowolona dusza to zadowolone ciało i uśmiech na twarzy.

Stań na macie z odpowiednimi akcesoriami

Jeżeli zdecydowaliśmy się na wykonywanie ćwiczeń jogi i chcemy zadbać o swoje zdrowie na poziomie fizycznym, umysłowym jak i emocjonalnym, w równym stopniu powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo podczas wykonywania tych ćwiczeń z odpowiednim sprzętem i akcesoriami. Pierwszym niezbędnym elementem w który powinniśmy się zaopatrzyć jest mata, która zabezpiecza nasze ciało i chroni przed twardym i zimnym podłożem. Zapewnia ona bezpieczny i skuteczny sposób ćwiczeń, które wykonujemy na podłodze, i przeciwdziała ślizganiu się. Tak jak dbamy o bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń i wykorzystujemy matę, w taki sam sposób powinniśmy zadbać o prawidłowe przechowywanie jej i zastosować pokrowiec na matę do jogi który chroni przed zniszczeniem mechanicznym, jak i pozwala na łatwy transport i przechowywanie.

Reklama

Jeżeli w odpowiedni sposób zadbamy o ten podstawowy element do ćwiczeń, to może on nam posłużyć przez wiele lat i zapewnić bezpieczeństwo i komfort wykonywania różnych ćwiczeń i pozycji jogi. Wiele osób bagatelizuje ten detal wyposażenia jakim jest pokrowiec na matę, ale wielu specjalistów zwraca uwagę że jest to element nieodzowny i bardzo przydatny.

Jak wykorzystać pokrowiec na matę?

Przed wszystkim pokrowiec na matę jest świetnym narzędziem do przenoszenia, przewożenia lub transportu maty z domu na salę gimnastyczną, do klubu lub ośrodka gdzie wspólnie z innymi ćwiczymy jogę.

Reklama

Jak już wspomnieliśmy pokrowiec ma za zadanie chronić matę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również ma spełniać zadanie wygodnego przeniesienia maty z jednego miejsca do drugiego w sposób poręczny za pomocą uchwytów i pasków. Spełnia również bardzo ważną rolę w ochronie maty przed czynnikami atmosferycznymi taki jak deszcz czy śnieg, podczas pieszej wyprawy do fitness klubu lub szkoły jogi. Również idealną rolę spełnia podczas poszukiwania miejsca do ćwiczeń w plenerze, gdyż nie zajmuje dużo miejsca i w sposób poręczny utrzymuje matę w rulonie. Warto również wspomnieć że wiele pokrowców posiada dodatkowe kieszonki i odpowiednio rozmiarowo dopasowane miejsca na takie rzeczy jak bidon na wodę, klucze lub telefon.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama