W zaciszu domowym rodzina ubiera piękną sztuczną choinkę jak żywe drzewko
Materiał partnera

Choinki sztuczne – odkryj nowoczesne drzewka jak żywe

Święta nie muszą być czasem stresu i przygotowań zajmujących każdą wolną chwilę.
Reklama

W uniknięciu takiego stanu mogą pomóc nowoczesne udogodnienia, do których należą choinki sztuczne. Jeśli przy tych słowach Twoje pierwsze skojarzenia idą w kierunku modeli z czasów PRL-u, które łatwo odróżnić od żywych drzewek, ten artykuł jest dla Ciebie. Współczesne choinki mocno różnią się od modeli sprzed lat i istnieje duża szansa, że pozytywnie Cię zaskoczą. Poznaj je bliżej!

Choinki sztuczne jak żywe, czyli wygoda i najwyższa jakość na lata

Choinki sztuczne, o których więcej przeczytasz na https://wnetrzadlaciebie.com/choinki-swiateczne, to idealny wybór dla osób lubiących wygodę. Możliwość skreślenia jednego zadania z przedświątecznej listy jest zawsze pożądana, a właśnie taki efekt mogą dać te praktyczne bożonarodzeniowe dodatki. Nowoczesne sztuczne choinki są wykonane z wysokiej jakości materiałów, do których należą m.in. PE (polietylen) oraz folia PVC. Ich ogromną zaletą jest to, że przy odpowiedniej dbałości i prawidłowym przechowywaniu zachowują swój idealny wygląd przez wiele sezonów. Zamiast stać w kolejkach w samym środku przedświątecznej gorączki, wystarczy udać się do garażu, piwnicy czy na strych i wydobyć stamtąd drzewko.

Reklama

Zakup takiego modelu również jest niezwykle praktyczny, gdyż może być dokonany bez wychodzenia z domu, w sklepie internetowym.

Nowoczesne choinki sztuczne mogą być wyposażone w system samorozkładania. Co to oznacza? Takie modele wystarczy ustawić na stojaku w docelowej pozycji i poczekać aż gałązki same się wypoziomują. Na koniec, w razie potrzeby, można wymodelować tipsy, aby nadać im pożądany wygląd. To nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale także gwarancja, że drzewko będzie prezentować dokładnie tak, jak powinno.

Pokochaj naturalny wygląd sztucznych choinek

Choinki sztuczna pod wieloma względami znacząco różnią się od żywych drzewek. Jednak ich elementem wspólnym jest wygląd, który przy nowoczesnych modelach wysokiej jakości jest wręcz niemożliwy do odróżnienia. Syntetyczne drzewka doskonale imitują swoje naturalne odpowiedniki, dzięki czemu można cieszyć się prawdziwie świątecznym klimatem bez kompromisów. Nawet najbardziej wymagające osoby znajdą wśród tych różnorodnych propozycji coś dla siebie.

Reklama

Materiały, z których wykonane są sztuczne choinki, odpowiadają nie tylko za wspomnianą już wysoką jakość. To właśnie od nich zależy, czy drzewko będzie bliskie oryginałowi, czy od razu będzie można poznać, że należy do innej kategorii. Za naturalny wygląd odpowiada przede wszystkim PE. To właśnie z niego mogą powstawać igły znajdujące się na gałązkach. To tworzywo pozwala na formowanie igieł o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Dzięki tej różnorodności każda gałązka idealnie imituje tę znajdującą się na żywej choince. 

Nie da się jednak ukryć, że PE, ze względu na swoje właściwości, jest stosunkowo drogim materiałem, a choinki wykonane w całości z tego tworzywa są niemałą inwestycją. To jeden z powodów, dla których wśród nowoczesnych modeli sztucznych drzewek możesz znaleźć również takie powstające z połączenia PE i PVC. Nie musisz jednak obawiać się, że będą one mocno różnić się wyglądem od tych wykonanych w całości z polietylenu. Takie choinki sztuczne mają tipsy z PE na końcówkach gałązek, co daje naturalny wygląd, a bliżej pnia znajdują się te z folii PVC, odpowiadające za gęstość.

Reklama

To doskonałe połączenie dla każdego, kto szuka bardziej budżetowej wersji drzewka świątecznego, ale nie chce iść na kompromis odnośnie do jego wyglądu. Miłośnikom naturalnego wyglądu polecane są więc przede wszystkim choinki sztuczne wykonane częściowo lub w całości z PE.

Znaczenie ma jednak nie tylko wygląd tipsów, czyli odnóg gałązek, ale także ich ilość. Im więcej tipsów, tym gęstsza jest choinka. Brak prześwitów sprawia, że drzewko prezentuje się jeszcze bardziej okazale i naturalnie. Warto więc zwracać uwagę na to, ile tipsów posiada drzewko i wybrać model o ich wysokiej liczbie. 

Odkryj różnorodność choinek sztucznych

Przewagą sztucznych choinek nad naturalnymi jest fakt, że wybierając takie drzewko, wiesz dokładnie, co kupujesz. Możesz poznać wymiary wybranego modelu i dokładnie wymierzyć, czy jest to dobry dodatek do wybranego pomieszczenia. Nie musisz obawiać się, że będzie on niesymetryczny czy zaskoczy Cię w jakiś sposób. Otrzymasz więc taki produkt, na jaki się zdecydujesz.

Wśród choinek sztucznych dominuje coraz większa różnorodność.

Reklama

Te modele są idealnymi imitacjami wielu gatunków drzew iglastych takich jak: świerk, jodła czy sosna. Możesz wybrać drzewko o ciepłym odcieniu zieleni lub nieco chłodniejszym. Popularne są także choinki sztuczne ośnieżone – efekt niemożliwy do osiągnięcia przy tych żywych. Jeśli chcesz wprowadzić do domu prawdziwie zimowy klimat, przyjrzyj się im bliżej!

Na uwagę zasługują także chętnie wybierane choinki sztuczne na pniu, które sprawdzają się doskonale nie tylko wśród rodziców małych dzieci i właścicieli zwierząt domowych. Posiadają kilkudziesięciocentymetrowy naturalny pieniek, a dopiero na tej wysokości zaczynają gałęzie. To model, który zachwyca swoją oryginalnością i staje się nowoczesnym świątecznym akcentem. 

Choinki sztuczne posiadają wiele zalet, dzięki czemu z roku na rok zyskują nowych fanów. Są doskonałym wyborem dla każdego, kto ceni wygodę i wysoką jakość. Pokochają je wszyscy, którzy lubią idealne dopasowanie we wnętrzach i chcą wiedzieć, co dokładnie kupują. Zdecydowanie warto przyjrzeć się tym modelom bliżej.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama