Mniszek lekarski
Canva.com

Chwasty w ogrodzie mogą leczyć. Na które warto zwrócić uwagę?

Dla wielu miłośników uporządkowanych ogrodów, te rośliny są wielkim problemem. Chwasty, które rosną tam, gdzie chcą, nad którymi tak trudno zapanować, często zwalczane są chemicznymi środkami lub wyrywane w trakcie intensywnych prac w ogrodzie. A szkoda, bo przecież nasz ogród nie tylko nie straci z powodu obecności chwastów, a nawet przeciwnie – może sporo zyskać.
Reklama

Dzięki chwastom nasz ogród może zachwycać naturalnym pięknem, a my –cieszyć się obecnością roślin, które często świetnie sprawdzają się w roli naturalnych leków na wiele przypadłości. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jakie chwasty mogą mieć właściwości lecznicze?

Mniszek lekarski
Canva.com

W naszych ogrodach nie brak roślin, które staramy się zwalczać, choć mogą się one okazać cennymi sojusznikami w naszej codziennej walce o utrzymanie zdrowia i dobrej formy. Takim chwastem, który zdobył wielkie uznanie wśród miłośników medycyny naturalnej, jest pokrzywa. Wiadomo, że przygotowane z niej napary mogą okazać się rewelacyjnym wsparcie dla naszego układu immunologicznego, mogą też wspierać nas w walce z toksynami.

Reklama

Moczopędnymi właściwościami może się z kolei pochwalić mniszek lekarski, przez wiele osób traktowany jako świetny lek na niestrawność. Szczaw pomaga natomiast przy grypie oraz przy zapaleniu oskrzeli, może okazać się też cennym sojusznikiem naszej wątroby oraz woreczka żółciowego. Roślin, które uchodzą za chwasty, choć w istocie są cennymi darami natury, jest znacznie więcej. Warto je zatem docenić i mądrze wykorzystywać, zamiast zwalczać za pomocą różnych środków chemicznych.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama