Minimalistyczne wnętrze z tapetą ścienną oraz jasną sofą i dezajnerską lampą
Materiał partnera

Minimalistyczne tapety ścienne — siła tkwi w prostocie!

Od kilku sezonów minimalizm cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wnętrze urządzone w tym stylu charakteryzuje się prostotą, porządkiem i dopracowaną elegancją. Jest tak samo często wybierany jako główny styl w polskich domach, jak i firmach. Minimalizm to nie tylko surowe ściany, ale również odpowiednie tapety. Czytaj dalej, a przekonasz się, że siła tkwi w prostocie, a nowoczesna aranżacja nie musi być banalna.
Reklama

Jakie barwy królują w stylu minimalistycznym?

Pierwsze skojarzenie z minimalistycznym stylem wystroju wnętrz to biel, czystość i porządek. Owszem, często tak to wygląda, jednak nie jest to regułą. Coraz więcej projektantów i architektów wnętrz stawiając na minimalizm, odchodzi od klasycznej bieli i czerni na rzecz innych kolorów. Pozwala to przełamanie dotychczasowych schematów i zerwanie z nudą.

Urządzając mieszkanie w stylu minimalistycznym, warto postawić na tapety, dzięki którym ściana w salonie stanie się niesamowitą ozdobą. Zamiast nudnej i kolejnej białej ściany może warto postawić na odcienie beżu, które swoją fakturą nawiązują do struktury tynku? Zabieg ten pozwoli na uzyskanie wnętrza jasnego, przytulnego i ciekawego zarazem, które aż zachęca do tego, żeby spędzać w nim czas. Beż jest kolorystycznie bliski bieli, jednak jest od niej ciekawszy i bardzo dobrze komponuje się z brązami, a nawet klasyczną czernią.

Reklama

Warto eksperymentować i próbować różnych struktur i odcieni, tak aby znaleźć ten, który będzie najodpowiedniejszy dla danego wnętrza. Nie należy zamykać się na pomysły, ponieważ często najmniej oczywiste połączenia tworzą razem naprawdę zgraną całość.

Sciana z minimalistyczną tapetą ścienna w geometryczny wzór, z ustawionym przed niebieskim małym fotelem
Materiał partnera

Minimalizm a surowa architektura — warto spróbować!

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się w dalszym ciągu motywy związane z surową architekturą i motywami kamiennymi. Pasują one nie tylko do minimalistycznego wykończenia domu czy mieszkania, ale doskonale łączą się również z innymi stylami.

Reklama

Podkreślają charakter wnętrza i przełamują monotonię.

Wybór tapety, która imituje na ścianie wzór betonu architektonicznego to prosty i szybki sposób na odnowienie wnętrza i nadanie mu wyjątkowego charakteru. Jeśli decydujemy się na taki zabieg w kuchni, wybrać należy tapetę wzmocnioną, która podoła trudniejszym warunkom, niż na przykład w salonie. Dobrym wyborem będzie opcja winylowa, dla której zabrudzenia czy wilgoć nie stanowią praktycznie żadnego zagrożenia. Pozwala to na utrzymywanie jej w czystości przez bardzo długi czas.

Warto pamiętać, że szarość betonu bardzo dobrze komponuje się z modnymi ostatnio barwami, jak biel, beż czy grafit, ale również z tymi nieco odważniejszymi, jak turkus, żółć czy fuksja.

Reklama

Dodatkowo posiadając matowe kuchenne fronty, stworzy się niezwykle ciekawy efekt, który na długo pozostanie w pamięci.

Ściana z dekoracyjną kobaltową tapetą ścienną, przed nią białą sofa z poduchami o stolik z wazonem
Materiał partnera

Jak powinna wyglądać minimalistyczna sypialnia?

Sypialnia również może zostać urządzona w stylu minimalistycznym. Jest on nawet polecany dla tego wnętrza, ponieważ jego prostota pozwala na niczym nierozproszony odpoczynek. W sypialni bardzo dobrze sprawdzają się tapety, które cechują się kolorami nocy. Rozmyty granat z winylową warstwą pozwoli na stworzenie wnętrza intymnego i kameralnego, a właśnie tego oczekujemy od sypialni.

Reklama

Niejednolita i do końca nieokreślona barwa w połączeniu z błyskiem sprawią, że czas, który spędza się w sypialni, pozwoli na odpoczynek, relaks i niczym niezmącony sen. Zastosowanie w sypialni tego rodzaju tapet pozwoli na podkreślenie minimalistycznego wystroju wnętrz i zapewni miło spędzony czas.

Pomimo tego, że styl minimalistyczny jest bardzo popularny, da się odpowiednio zaaranżować wnętrza, tak aby nie były one powtarzalne i nudne. Zamiast klasycznej bieli, warto postawić na ciekawe tapety, których kolory i faktury podkreślą charakter wnętrza i nie pozwolą na banał i nudę. Minimalistyczne tapety dekoracyjne mogą być wybrane do każdego pomieszczenia, nie trzeba się ograniczać jedynie do salonu. Pozwoli to na stworzenie ciekawego wnętrza, które na pewno wzbudzi wiele zachwytów.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama