Włosy
Canva.com

Ciągle masz przetłuszczone włosy? Zmień natychmiast te nawyki

Nie tylko typowa pielęgnacja będzie mieć wpływ na stan Twoich włosów. Codzienne przyzwyczajenia, nawyki i ogólny tryb życia też mają spore znaczenie. Zwróć więc uwagę na to, czy aby na pewno to, co robisz, poprawia Twój wygląd, czy wręcz przeciwnie.
Reklama

Nie tylko szampon do włosów przetłuszczających się jest w stanie ograniczyć produkcję sebum przez skórę głowy.

Na sam początek spójrz na swoją dietę. Jest ona ważna i dla stanu twojej skóry, i dla wyglądu włosów. A efekt przetłuszczonych włosów może być niestety wzmagany przez ostre przyprawy. Spróbuj całkowicie z nich zrezygnować, zastępując je chociażby ziołami.

Uważaj też na produkty mocno przetworzone.

Unikaj tzw. "gotowców" i przygotowuj dania ze świeżych artykułów, bazując tutaj przede wszystkim na warzywach i owocach o różnorodnych kolorach (każdy kolor jest wyznacznikiem zawartości innych witamin i minerałów). Niektórzy dostrzegli też, że problem przetłuszczania się włosów wzmaga się w momencie, gdy zaczyna się często jeść słodycze.

Ogranicz cukier do minimum. Jeżeli nie jesteś w stanie całkowicie zrezygnować ze słodkiego smaku, zastąp go np. erytrytolem albo inną substancją bez kalorii.

Reklama

Pielęgnacja i stylizacja też mają znaczenie

Włosy
Canva.com

Oczywistą sprawą musi być dla ciebie to, że powinnaś używać odpowiednich kosmetyków. Będzie to głównie szampon do przetłuszczających się włosów, ale też i odżywka oraz maska o podobnych właściwościach. Spójrz jednak również na to, jak stylizujesz swoją fryzurę. Przede wszystkim powinnaś zrezygnować z suszenia włosów. Jeżeli jednak musisz od czasu do czasu to zrobić, bo np. myjesz głowę rano, używaj chłodnego strumienia powietrza.

Reklama

Włosy zawsze rozczesuj czystą szczotką. Myj ją przynajmniej raz w tygodniu, używając przeznaczonych do tego celu produktów. Coś jeszcze? Na pewno powinnaś zadbać jeszcze o to, by w twoim życiu zapanował spokój. Stres nigdy nie wpłynie dobrze na wygląd. Im mniej go masz w ciągu dnia, tym lepiej się prezentujesz. Nie jest on obojętny dla stanu twoich włosów. Pamiętaj więc o odpoczynku i koniecznie się wysypiaj.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama