Canva.com
"Trądzik różowaty to tragedia!". Zobacz, jak poradziła sobie nasza czytelniczka
Do przeczytania w ok. 2 min.
Werdykt: trądzik różowaty! Doświadczenia naszej czytelniczki Małgosi z trądzikiem różowatym, to przysłowiowa „droga przez mękę”. Przynajmniej dwa razy do roku miała stan ostry z drobną, mokrą, swędzącą wysypką na twarzy, szczególnie policzkach, nieustannie zaczerwienione policzki, grzbiet nosa, broda i rozszerzone naczyńka w tych okolicach, częste wypryski, grudki, swędzenie. Znasz to?
Reklama
W liście do redakcji nasza czytelniczka napisała:
Poddałam się laserowemu usuwaniu rozszerzonych naczyń, wygląd skóry poprawił się ale choroba jakby się zaostrzyła. Wszelkie kremy i maści działały krótko a używanie kosmetyków stało się całkowicie niemożliwe. Pojawiła się opuchlizna na powiekach. Alergolog mówi: - to nie alergia. Byłam załamana, ale postanowiłam działać.
Co dalej? Co zrobiła Małgosia, aby pozbyć się przykrych plam na twarzy?
Postanowiłam zapytać własnej głowy. Przestałam używać „chemii”, tzn. kremów do twarzy, pachnących mydełek, żelów do kąpieli, tuszu do rzęs, pudrów, fluidów itp. Zaczęłam mój eksperyment anty trądzikowy! W miejsce kremu zastosowałam olej kokosowy a później wprowadziłam inne olejki, samodzielnie robiąc mikstury. Przez miesiąc piłam olej konopny - 1 łyżka stołowa / dwa razy dziennie.
Reklama
Zobacz także
Stan skóry Małgosi zdecydowanie się poprawił, naczyńka widocznie się zredukowały a stany ostre nie występują już od 3 lat, nie konsultuje się również z dermatologiem. Walka z trądzikiem różowatym jest trudna ale do wygrania, Małgosię ciągle nurtowało pytanie - co leży u podłoża choroby?
Nużeniec - co to jest?
Nużeniec (łac. Enterobius vermicularis) to mały, biały robak, który jest pasożytem jelitowym człowieka. Najczęściej dotyka dzieci, choć zdarza się również u dorosłych.
Reklama
Nużeniec przenosi się poprzez bezpośredni kontakt z osobą zarażoną lub przedmiotami z nią związanymi, takimi jak pościel, ręczniki, zabawki itp.
Natrafiłam na informacje o nużeńcu i po przeanalizowaniu swojej historii choroby doszłam do wniosku, że trafiłam w dziesiątkę! Uważam, że w moim przypadku, podłożem dla powstania trądziku różowatego był nużeniec - mały potwór żerujący na mojej twarzy! Obecnie układając skład swoich olejkowych kosmetyków zwracam szczególną uwagę na właściwości przeciwrobacze oraz odstraszające owady.
Olejki, które poradzą sobie z trądzikiem
- olejek z drzewka herbacianego
- olejek geraniowy
- olejek sandałowy
- olejek lawendowy
- olejek z paczuli
- olejek różany – jako baza
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Czytaj więcej
Trądzik różowaty - co robić?
Trądzik różowaty - to powszechny problem skórny, który może być bardzo frustrujący i wpływać na naszą pewność siebie. Poznaj informacje na temat objawów, skutecznego leczenia i odpowiedniej pielęgnacji skóry, abyś mogła poczuć się pewnie i pięknie w swojej skórze.
Trądzik różowaty - przewlekłe zapalenie skóry twarzy. Jak leczyć?
Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry, która objawia się zazwyczaj u kobiet już po 30. roku życia. Przeważnie jednak cierpią na nią osoby w wieku 40-50 lat. Spośród wielu odmian zmian skórnych, trądzik różowaty objawia się dosyć łagodnie, jednak nieleczony może nieść ze sobą nieprzyjemne konsekwencje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl