Tłuste włosy
Canva.com

Czy domowe płukanki są lekarstwem na szybko przetłuszczające się włosy?

Szybko przetłuszczające się włosy to źródło dyskomfortu dla wielu kobiet, które w codziennym zabieganiu chciałyby zawsze wyglądać pięknie i świeżo. Podpowiadamy, jakich środków warto używać, aby włosy zawsze wyglądały doskonale.
Reklama

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Tłuste włosy
Canva.com

Piękne, gęste, bujne i świeże włosy na naszej głowie dodają każdej kobiecie atrakcyjności i zwiększają pewność siebie. Co zrobić jednak, jeśli umyte włosy tego samego dnia wyglądają jak przetłuszczone i są oklapnięte, a nie puszyste i sprężyste?

Warto wiedzieć, że to wynika z zaburzeń strefy lipidowej naszej skóry głowy. W skórze głowy mamy wiele gruczołów łojowych, które odpowiadają za wydzielanie naturalnego łoju, czyli sebum. Zaburzenia tych gruczołów prowadzą do zwiększonego wydzielania łoju.

Reklama

Tłuste włosy niezdrowo błyszczą i są bardzo suche na końcówkach.

Jakie płukanki stosować na tłuste włosy?

Tłuste włosy
Canva.com

W sklepach znajdziemy wiele kosmetyków do pielęgnacji szybko przetłuszczających się włosów.

Reklama

Warto jednak postawić na dobre i bardzo skuteczne domowe sposoby, które praktykowały nasze babcie. Proste w przygotowaniu płukanki i mikstury poprawią wygląd naszych włosów i ograniczą nadmierne wydzielanie łoju.

Wśród najpopularniejszych domowych rozwiązań znajdziemy płukankę z wody i octu jabłkowego, a także maseczkę z drożdży i domowy szampon z aloesu. Panie polecają także peeling z sodą oraz mgiełkę z wyciągu pokrzywy oraz olejku lawendowego.

Jakich kosmetyków unikać, gdy nasze włosy szybko się przetłuszczają?

Dobre kosmetyki, które opóźnią proces wydzielania sebum to takie, które są bogate w naturalne składniki roślinne. Szampony bogate w silikony i parabeny, a także olejki mineralne zwykle podrażniają skórę głowy i jeszcze szybciej aktywują pracę gruczołów łojowych.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama