Kobiece dłonie obejmujące nogi z obrzękiem, postać siedzi w pokoju na łóżku z kapą
Materiał partnera

Cierpisz na bolesne obrzęki nóg? Zioła i podkolanówki pomogą

Po całym dniu spędzonym w ruchu masz wrażenie, jak gdyby Twoje nogi były przynajmniej dwukrotnie cięższe niż z samego rana? Widzisz, że są wyraźnie opuchnięte i nabrzmiałe, przez co trudno jest Ci nawet ustać w miejscu i spokojnie odpocząć?
Reklama

Obrzęki nóg to częsta przypadłość ludzi w starszym wieku, ale też i tych, którzy są jeszcze młodzi, jednakże prowadzą niezdrowy siedzący tryb życia albo np. na co dzień chodzą w nieodpowiednim obuwiu (zwykle chodzi tu o buty na bardzo wysokim obcasie). Zawsze możesz jednak zadbać o swój komfort. Poniższe cztery sposoby z całą pewnością ci w tym pomogą.

Zainwestuj w specjale podkolanówki uciskowe

Metoda ta może kojarzyć się głównie ze starszymi osobami, bo to jednak one korzystają z niej najczęściej, ale jeśli do pracy nie musisz chodzić w krótszej spódnicy czy sukience, takie podkolanówki śmiało zakładaj pod spodnie bądź dłuższe spódnice. Kosztują one grosze, a działają cuda. Wystarczy założyć je na nogi z samego rana i nie ściągać ich aż do wieczora, w ten sposób zapewniając nogom efektywne wsparcie z zewnątrz.

Reklama

W przypadku tej metody najważniejsze staje się dopasowanie rozmiaru i typu podkolanówek do nóg. Skoro - jak sama nazwa wskazuje - mają być one uciskowe, na pewno między nimi a ciałem nie może być żadnego luzu. Podobne domowe sposoby na obrzęki nóg zakładają natomiast zastosowanie uciskowych skarpetek. Nie są one aż tak skuteczne jak podkolanówki, ale sprawdzą się wtedy, gdy np. nie można będzie skorzystać z podkolanówek z powodu ich większej widoczności.

Skorzystaj z mocy ziół

Jeżeli nadal trudno jest ci zaufać ludziom, którzy twierdzą, że naturalnymi ziołami zastępują normalne lekarstwa z apteki, najwyższa pora zweryfikować "na żywo" swoje własne przypuszczenia. Rozwinięte obrzęki nóg są do tego świetną okazją. W wielu tekstach i publikacjach znajdziesz bowiem informację o tym, że tą dolegliwość da się leczyć przy użyciu pewnych ziołowych mikstur.

Reklama

Chodzi tutaj o takie mieszanki, które będą działać delikatnie odwadniająco, czyli będą wypłukiwać nadmiar wody z organizmu. Znakomita pod tym względem jest przede wszystkim pokrzywa. Pij ją codziennie, pamiętając o tym, by spożyć ją co najwyżej po południu, albowiem pokrzywa działa moczopędnie, więc jeśli spożyjesz ją za późno, potem będziesz musiał wstawać w nocy za potrzebą i zaburzysz swój sen.

Wykonuj lecznicze masaże

Oczywiście najfajniej by było skorzystać z takich masaży w profesjonalnym gabinecie, ale nawet tutaj domowe sposoby na obrzęki nóg całkiem dobrze dają sobie radę. Domowym masażem limfatycznym możesz zdziałać sporo dobrego, jeśli będziesz go powtarzać codziennie, a nawet i dwa razy dziennie.

Reklama

Wykonuj go przez przynajmniej kilka minut. Staraj się uciskać obie nogi, koncentrując się zwłaszcza na okolicach samej kostki. Dobrym pomysłem będzie też wykonanie podobnego masażu przy użyciu kostek lodu lub jakiegoś zimnego kompresu. Ogólnie rzecz biorąc niskie temperatury znakomicie działają na wszelkiego rodzaju obrzęki. Jeżeli wiec niestraszne ci uczucie chłodu, możesz nawet postawić na regularne chłodne prysznice, które przy okazji pobudzą krążenie i sprawią, że opuchlizna na pewno będzie mniejsza, podobnie zresztą, jak i inne objawy przypadłości.

Nie bój się skorzystać z pomocy apteki

Domowe leczenie może być, ale nie musi być skuteczne, więc nie należy od razu zakładać jego stuprocentowej skuteczności. Jeżeli więc z twoim problemem nie poradzą sobie ani ziółka, ani też masaże, ani nawet chłodne okłady, nie bój się skorzystać z bardziej "specjalistycznej" i profesjonalnej pomocy.

Reklama

Niekoniecznie nawet pomocy typowo lekarskiej. W końcu w tym momencie wiele świetnie działających środków można dostać od ręki w każdej aptece. Takie leki na obrzęki nóg wspomogą powyżej opisane metody, więc najlepiej stosować je równocześnie z nimi. A gdy nic nie będzie ci już pomagać, skonsultuj się z lekarzem. Nie ma co męczyć się z silnymi obrzękami, które mogą być objawem czegoś poważniejszego.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama