Jak wybielić zęby?
pixabay.com

Marzysz o hollywodzkim uśmiechu? Te domowe sposoby na mycie zębów pomogą

Każdy z nas marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu rodem z hollywoodzkich filmów. Jednak z drugiej strony pewne złe nawyki i nieświadoma pielęgnacja jamy ustnej uniemożliwiają osiągnięcie takiego efektu.
Reklama

Białe zęby - domowe sposoby. Węgiel aktywny

Węgiel aktywny, zwany też aktywowanym, to tani produkt, który można dostać w każdej aptece. Jego cena waha się w granicach 5-10 złotych za 30 kapsułek. W internetowych sklepach i aptekach węgiel aktywowany można zakupić już za 35 złotych za kilogram. Czarny proszek należy nałożyć na szczoteczkę i szczotkować zęby standardowe 3 minuty. Należy pamiętać, aby później umyć zęby zwykłą pastą, ponieważ węgiel aktywny nie ma właściwości czyszczących. Jego porowata struktura pochłania osady powstałe na skutek spożywania kawy, herbaty czy czerwonego wina.

Jak często stosować węgiel aktywny na zęby?

Istnieje wiele szkół wybielania zębów tą metodą. Najpopularniejsze jest stosowanie węgla raz dziennie przez 3 dni, przy późniejszym użytkowaniu raz w tygodniu dla podtrzymania efektu.

Reklama

Białe zęby - domowe sposoby. Domowe zestawy do wybielania zębów

Takie rozwiązanie wiąże się co prawda z większym wydatkiem, jednak zarazem jest bardziej efektywne i szybsze. Mowa o domowych zestawach do wybielania zębów. Szeroka gama produktów pozwala dobrać dowolny sposób. Najpopularniejsze są zdecydowanie paski oraz wkładki z żelem. Należy jednak mieć na uwadze stopień wrażliwości zębów oraz dziąseł. Jeżeli zmagasz się z tym problemem, wybierz zestaw do wybielania zębów dedykowany tej przypadłości.

Białe zęby - domowe sposoby. Zmiana nawyków

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że najczęściej zmiana odcienia zębów wiąże się ze złymi nawykami. Zdarzają się oczywiście przypadki, w których jest to spowodowane innymi czynnikami, jak np. choroby jamy ustnej.

Reklama

Są to jednak sytuacje rzadkie. Zatem jakie nawyki wpływają na odcień zębów?

  • picie nadmiernej ilości kawy, herbaty, czerwonego wina - jeżeli nie chcesz rezygnować z tych napojów, staraj się pić je przez słomkę
  • palenie papierosów
  • spożywanie niektórych produktów zbyt często (czarne jagody, sok porzeczkowy, napoje energetyczne, buraki)
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama