dwa kawałki pękniętego serca trzymane w rękach
canva.com

Co niszczy każdy związek – 5 destrukcyjnych zachowań

Związek dwojga ludzi to nieustanny przepływ energii o urozmaiconym zabarwieniu oraz jego nieregularnej intensywności. Budowanie trwałej relacji jest procesem nieprzewidywalnym, wymagającym olbrzymiej uwagi nie tylko tej skierowanej na drugą osobę. Jeśli jesteś ciekawa co niszczy każdy związek i jakich zachowań należy unikać, to jesteś w odpowiednim miejscu.
Reklama

Recepta na udany związek

Niestety naturalne afrodyzjaki nie gwarantują udanego związku na wszystkich płaszczyznach. Przepis na idealną relację dla jednych jest oczywisty, lecz dla innych niekoniecznie. Czy takowy w ogóle istnieje?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być tak samo skomplikowana, jak skomplikowane są ludzkie charaktery. Trudno doszukiwać się w nich transparentnych i zero-jedynkowych zależności. Złote rady małżeństwa z trzydziestoletnim stażem na idealne pożycie powielone na innych organizmach nie gwarantuje porównywalnego sukcesu.

Bezwładne oddanie się w rwący nurt rzeki zwanej miłością może być strzałem w dziesiątkę. Wrodzone instynkty zrobią swoje pod warunkiem, że to, co trwa w najlepsze nie zostanie w bezmyślny sposób zniszczone. Wobec tego może warto skupić się na błędach, które mogą zniszczyć każdą relację dwojga ludzi?

Reklama
dwie dotykające się dłonie na tle rozświetlonego nieba
canva.com

Co niszczy związek – najczęściej popełniane błędy

Czynniki niszczące związek to temat rzeka, lecz zawsze warto zacząć od małych kroków i skutecznie eliminować błędy, które sprawiają, że między wami nie jest dobrze.

  1. Nielojalność – nie tylko ta w rozumiana w kontekście wierności. Tu należy uwzględnić również niedotrzymane obietnice, wyjaśnianie prywatnych spraw w towarzystwie innych osób. Narzekanie na partnera za jego plecami także nie ma nic wspólnego z lojalnością. Może wystarczy porozmawiać bezpośrednio z zainteresowanym?
  2. Niezdrowa relacja z rodzicami – to bardzo złożony, lecz nierzadko występujący problem w związkach z dłuższym stażem. Gdy jedno z partnerów mimo dawnego wkroczenia w dorosłość nadal nie potrafi stworzyć autonomicznej relacji z dala od wpływów własnych rodziców, to taki stan rzeczy w dłuższej perspektywie zawsze będzie generował wiele problemów
  3. Wypominanie – nie ma nic gorszego od wracania do sytuacji, które już dawno zostały wyjaśnione i zażegnane. Rozgrzebywanie wybaczonych dawno zachowań przy każdym kolejnym nieporozumieniu to błędne koło oraz skuteczna droga do zabicia uczucia
  4. Brak szacunku – w tej kwestii chyba nie trzeba zbyt wiele wyjaśniać. Szacunek to podstawowy czynnik każdej zdrowej relacji począwszy od tej miłosnej przez rodzinną aż po koleżeńską, czy zawodową. Jeśli dostrzegasz jego deficyt to znak, że sprawy nie idą w dobrym kierunku
  5. Nierealne oczekiwania – nie ma nic gorszego niż wysokie oczekiwania względem partnera bez własnej inwestycji i transparentnej komunikacji. Nie oczekuj, aby druga osoba czytała Twoje myśli w każdej sytuacji – to generuje sporo frustracji, a w rezultacie falę zbędnych konfliktów. Zrzucanie pełnej odpowiedzialności za swoje szczęście na barki bliskiej osoby nie prowadzi do niczego dobrego

Pamiętaj jednak, że nie każda relacja, w którą wchodzisz musi być tą jedyną na całe życie. Czasem ludzie najzwyczajniej w świecie do siebie nie pasują.

Reklama
Autor - Marcin Raczyński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.raczynski@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama