Kobieta myje samochód
Canva.com

Czym myć samochód? Oto domowe triki na czyste auto

Czysty samochód to wizytówka każdego kierowcy. Regularne mycie i pielęgnacja auta nie tylko sprawiają, że wygląda ono lepiej, ale także pomagają w utrzymaniu lakieru i powierzchni w dobrym stanie. Jeśli zastanawiasz się, czym najlepiej myć samochód, mamy dla ciebie kilka domowych trików, które pomogą ci w uzyskaniu lśniącej i czystej karoserii.
Reklama

Woda z mydłem

Podstawowym składnikiem do mycia samochodu jest oczywiście woda. Dodaj do niej delikatne mydło samochodowe lub płyn do naczyń o łagodnym działaniu. Unikaj używania zwykłego detergentu, który może być zbyt agresywny dla lakieru. Dobrze wymieszaj wodę i mydło w wiadrze, aby uzyskać pianę.

Miękka gąbka lub rękawica

Wybierz miękką gąbkę lub specjalną rękawicę do mycia samochodu. Unikaj zwykłych gąbek kuchennych, które mogą być zbyt szorstkie i powodować zarysowania lakieru. Namocz gąbkę w wodzie z mydłem i delikatnie myj karoserię samochodu, wykonując ruchy okrężne. Pamiętaj, żeby nie naciskać zbyt mocno, aby uniknąć zarysowań.

Miejsca trudno dostępne

Do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, takich jak kratki wlotów powietrza, wnęki drzwi czy detale wokół wycieraczek, użyj miękkiej szczoteczki do zębów.

Reklama

Przetrzyj te obszary delikatnie, aby usunąć brud i zanieczyszczenia.

Usuwanie plam

Jeśli na karoserii masz trudne do usunięcia plamy, takie jak owady, smoła czy ptasie odchody, możesz spróbować jednego z domowych sposobów. Nałóż na plamę pastę z sody oczyszczonej lub specjalne środki do usuwania plam samochodowych. Pozostaw na chwilę, a następnie delikatnie przetrzyj miękką gąbką lub ręcznikiem.

Czyszczenie felg

Do czyszczenia felg użyj specjalnego środka do czyszczenia felg samochodowych. Jeśli go nie masz, możesz skorzystać z mieszanki wody i octu w proporcjach 1:1. Nałóż tę mieszankę na gąbkę lub szczotkę i dokładnie przetrzyj felgi, usuwając brud, osadzony pył i resztki hamulcowe. Pamiętaj, żeby nie używać tych samych narzędzi ani wody, które używasz do mycia karoserii, aby uniknąć zarysowań.

Dokładne płukanie

Po umyciu samochodu dokładnie spłucz go czystą wodą, aby usunąć pozostałości mydła. Nie pozostawiaj mydliny, ponieważ może ona zostawić smugi na lakierze.

Suszenie

Po dokładnym płukaniu użyj czystego ręcznika lub specjalnych miękkich ściereczek do osuszenia karoserii. Unikaj przecierania lakieru zbyt mocno, aby nie powodować zarysowań.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama