Kobieta farbująca dłgie falujące włosy czarną farbą patrzy prosto w obiektyw
Materiał partnera

Czy czarna farba do włosów to dobry wybór na wiosnę?

Wiosenne trendy w 2022 roku to przede wszystkim przeróżne odcienie brązu i blond włosów, co nie zmienia faktu, że czarny kolor to wciąż bardzo popularny wybór. Piękna, głęboka czerń, która połyskuje odcieniami fioletu czy niebieskiego, to marzenie wielu kobiet, które nie zmienia się wraz z nadejściem nowych trendów.
Reklama

Jaką farbę do włosów wybrać, aby Twoje włosy były piękne i lśniące, a ich czarny kolor zachwycał? O tym poniżej.

Czarne włosy nie dla każdego

Niezależnie od pory roku, farbowanie włosów na czarny kolor wiąże się przede wszystkim z tym, w co wyposażyła nas matka natura. Faktem jest, że zadbane, połyskujące włosy w kolorze głębokiej czerni zachwycają od wielu dekad, jednak farbowanie włosów na tak charakterystyczny i wymagający kolor często przynosi odwrotny skutek. Czarne włosy nie będą pasować każdemu, a wpływ na to ma kilka podstawowych czynników:

  • typ urody, czyli kolor włosów, typ cery oraz oprawa oczu,
  • ostre lub łagodne rysy,
  • kształt twarzy,
  • rodzaj włosów,
  • wiek.
Reklama

Komu będą pasowały czarne włosy? Z pewnością sprawdzą się u pań o łagodnych rysach twarzy, gdyż włosy w tym kolorze mają tendencję do podkreślania ostrych, wyrazistych rysów, przez co można wyglądać nienaturalnie. O czarnych włosach mogą pomyśleć również brunetki, które posiadają ciemną oprawę oczu – dla pań o jasnym kolorze włosów, z jasną oprawą oczu i bardzo subtelnymi rysami, nie jest to polecane.

Jeśli chodzi o rodzaj karnacji, nie ma tutaj ścisłych wytycznych, choć taki kolor farby do włosów raczej będzie pasował paniom o ciemniejszym kolorze skóry. Wyjątkiem będą kobiety, które mają urodę w typie zimy, a więc są szczęśliwymi posiadaczkami naturalnego połączenia jasnej cery, niebieskich lub szarych oczu i wyrazistych rysów twarzy – czarne włosy sprawią, że będą wyglądały prawie jak Królewna Śnieżka.

Reklama

Komu natomiast nie będzie pasowała czarna farba do włosów? Paniom w młodym wieku, gdyż czerń postarza, a także posiadaczkom owalnej twarzy – widoczne kości żuchwy będą jeszcze bardziej uwydatnione, zaś zaokrąglona twarz może wyglądać na jeszcze bardziej okrągłą i pulchną.

Doskonała czerń, czyli jaką farbę do włosów wybrać?

W przypadku farbowania włosów na czarny kolor niezwykle istotna jest dobra farba do włosów. Najlepiej sprawdzą się dobrze kryjące, profesjonalne farby fryzjerskie, które nadadzą włosom piękną, głęboką czerń, zapewniając odpowiednie nawilżenie i nie niszcząc łuski włosa. Równie ważny będzie sam proces nakładania farby.

Reklama

O ile brunetki nie będą miały z tym większych problemów i mogą zafarbować włosy w domu, tak w przypadku pań z jasnymi włosami warto zdecydować się na wizytę w dobrym salonie fryzjerskim. W przypadku jasnych kolorów czarna farba do włosów musi być nakładana stopniowo, aby nie doprowadzić do zafarbowania włosów na zielono i powstania na nich nieestetycznych plam. Niemniej właścicielki brązowych włosów również mogą rozważyć profesjonalne farbowanie w salonie kosmetycznym, jeśli zależy im na widocznych, naturalnie wyglądających refleksach. Dobry fryzjer dobierze odpowiedni kolor refleksów, dzięki czemu włosy będą nie tylko pięknie wyglądać, ale także wspaniale mienić się kolorami niebieskiego, fioletu czy czerwieni.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama