Pościel
Canva.com

Czy prać kołdrę przed pierwszym użyciem? Znamy odpowiedź

Nowo zakupioną bądź otrzymaną w prezencie rzecz zwykle od razu chce się wypróbować, dlatego też pościel wyciągnięta wprost z opakowania jest natychmiast umieszczana na łóżku, bo dostrzegając bijącą od niej nowość, każdy nabiera ochoty na to, by jak najszybciej samemu ją na sobie przetestować.
Reklama

Czy jednak aby na pewno jest to właściwe postępowanie? Czy naprawdę można położyć się pod pościelą, która jeszcze przed chwilą znajdowała się w opakowaniu albo leżakowała na półce w sklepie?

Czy prać kołdrę przed pierwszym użyciem, czy to pranie można sobie odpuścić?

Odpowiedzi na te pytania są dość oczywiste, tylko po prostu nie każdy je do siebie dopuszcza, bo są one jednak nieco niewygodne. Zanim natomiast użyje się po raz pierwszy kompletnie nowej pościeli, która jeszcze przed chwilą leżała na półce w sklepie, koniecznie trzeba ją wyprać i to najlepiej z dodatkiem dobrego płynu i przy ustawionej wyższej temperaturze prania, by po prostu pozbyć się tego wszystkiego, co w tej pościeli zdążyło się już nagromadzić. Typ wykonania albo skład materiału nie mają w tym przypadku żadnego znaczenia, bo absolutnie każdą nową pościel trzeba przynajmniej raz wyprać przed pierwszym użyciem.

Reklama

Ta zasada tyczy się wszelakich kołder, poduszek, prześcieradeł i dosłownie wszystkiego tego, czego tylko używa się na łóżku podczas snu, nawet i dekoracyjnych poszewek na poduszki.

Koniec z roztoczem

Pranie pościeli, która dopiero co została przyniesiona do domu ze sklepu, umożliwi usunięcie z niej zanieczyszczeń, kurzu, bakterii oraz roztoczy. Tylko za sprawą odpowiedniego czyszczenia można pozbyć się tych wszystkich nieprawidłowości i zagwarantować nowej pościeli higieniczność oraz bezpieczeństwo. Jest to ważne w przypadku każdej jednej pościeli, jednakże priorytetowe staje się w przypadku pościeli dziecięcych, które mają być używane przez osoby młodsze. Pranie pościeli świeżo zakupionej powinno stać się takim nawykiem.

Reklama

Świeżo zakupionej kołdry czy poduszki w żadnym wypadku nie można kłaść tak po prostu od razu na łóżku.

W tym momencie nikt nie powinien mieć już wątpliwości co do tego, czy prać kołdrę przed pierwszym użyciem, bo odpowiedź powinna być oczywista. Warto też wiedzieć, że producenci pozwalają zwykle prać swoje wyroby w pralce. Nie trzeba więc czyścić ich ręcznie czy też przy użyciu jakichś wymyślnych środków bądź narzędzi.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama