Pościel do łóżka w hotelowym pokoju
Canva.com

Kupujesz nową pościel? O tym pamiętaj, gdy wybierasz rozmiar

Pościel odpowiednio dopasowana do łóżka pomoże czerpać ze snu to, co jest w nim najlepsze. Jakość nocnego odpoczynku ma znaczenie, dlatego trzeba o nią zadbać i trzeba zrobić to samemu, co częściowo można uczynić poprzez wybór odpowiedniego i przede wszystkim wygodnego kompletu do spania. Jaki rozmiar pościeli będzie najlepszy?
Reklama

To już zależy od wymiarów posiadanego łóżka, a przede wszystkim od występującego na nim materaca. Indywidualne preferencje również mają znaczenie. Niektórzy lubią mieć do dyspozycji większą ilość materiału i dlatego nawet przy spaniu w pojedynkę celowo kupują kołdry dwuosobowe, podczas gdy inni wolą mniejsze komplety, które nie spadają z łóżka i w całości mieszczą się na materacu, pozostawiając jeszcze odrobinę wolnego miejsca z jego obu stron.

Standardowe i popularne rozmiary

O rozmiarze pościeli i o tym, jak dopasować go do swoich potrzeb, trzeba jednak myśleć jeszcze przed wyborem poszewek z kory bawełnianej, albowiem ich wymiary będą już sztywno podyktowane wymiarami posiadanej kołdry, no bo przecież nie będzie się jej zmieniać tylko dlatego, że kupiło się większa poszewkę na kołdrę albo coś, w co aktualna kołdra nie chce się zmieścić.

Reklama

Standardowa pościel wymiary wynoszą 160 x 200 cm. Oznacza to, że jej długość ma całe dwa metry, a szerokość dokładnie 160 cm. Pościel o tych wymiarach jest na tyle uniwersalna, że niektórzy stosują ją na łóżkach dwuosobowych, a inni na łóżkach pojedynczych. Jeżeli jednak ma się prawdziwe szerokie łoże małżeńskie i używa się kołdry proporcjonalnej do jego dużej powierzchni, zazwyczaj trzeba sięgnąć po coś większego, czyli np. pościel o wymiarach 200 x 220 cm, które są wymiarami dość typowymi dla wielu klasycznych łóżek dwuosobowych.

Pamiętaj o tym!

Niezależnie od tego, czy taką pościel kupuje się w sklepie stacjonarnym, czy zamawia się ją przez Internet, przed złożeniem zamówienia warto po prostu dokładnie obmierzyć swoją kołdrę i obie poduszki, by wiedzieć, czego powinno się szukać.

Reklama

Nie zawsze ta standardowa pościel wymiary sprawdza się na każdym łóżku. Ważne jest natomiast to, by kupić coś, czego można będzie na spokojnie używać, a nie trzeba będzie celowo oddawać tego komuś innemu w ramach jakiegoś prezentu, byleby tylko się tego pozbyć.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama