ubezpieczenie-a-sporty-ekstremalne
Materiał partnera

Czy uprawiając sporty ekstremalne, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie?

Wypadki chodzą po ludziach. Niestety taka jest prawda. Jedni z nas na wypadku są narażone częściej, a inni rzadziej. Na pewno osoby, które swój wolny czas spędzają na siedzeniu przed telewizorem, mają małe ryzyko, że coś im się wydarzy. Na pewno większe prawdopodobieństwo wypadku mają osoby, które żyją aktywnie i uprawiają sporty ekstremalne. Czy warto w takiej sytuacji wykupić ubezpieczenie dodatkowe?
Reklama

To nie są pieniądze wyrzucone w błoto

Do polis ubezpieczeniowych niestety wciąż wiele osób podchodzi tak, jakby miały to być pieniądze wyrzucone w błoto. Nic bardziej mylnego. Ubezpieczenia są potrzebne. Oczywiście nie musimy wykupić wszystkich ubezpieczeń, które oferuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Mija się to z celem. Powinniśmy wykupować ubezpieczenia takie, które są nam potrzebne. Nie mamy co do tego kompletnie żadnych wątpliwości. Pamiętajmy o tym.

Wybór dobrego ubezpieczenia jest niesamowicie ważne. Musimy w pierwszej kolejności wiedzieć, jakie mamy oczekiwania, jak żyjemy i po prostu co jest nam potrzebne. Wiadomo, że bywa bardzo różnie. Zdajemy sobie z tego sprawę.

Gdy żyjemy aktywnie, uprawiamy sporo sportów i lubimy przekraczać różne granice, to powinniśmy znaleźć ciekawą i potrzebną dla siebie polisę. Możliwości na rynku jest sporo. Wiele osób zastanawia się, jak się ma do siebie ubezpieczenie a sporty ekstremalne (https://www.polisaturystyczna.pl/).

Reklama

Jak to wygląda w rzeczywistości?

Powiązanie jest naprawdę spore. Jedno z drugim powinno być niejako naturalnie połączone. Byłoby wielce nieodpowiedzialne uprawianie sportów ekstremalnych bez stosownego ubezpieczenia. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które wspinają się na ośmiotysięczniki bez polisy. Jak to można nazwać? Dla nas jest to totalna głupota i raczej zdania w tym aspekcie nie zmienimy.

Nie oszczędzajmy na ubezpieczeniu

Na pewno nie może być tak, że będąc już przekonanym do zakupu ubezpieczenia, wybieramy dla świętego spokoju ubezpieczenie najtańsze. Jest to ogromny błąd. Tak naprawdę, rzeczywiście jesteśmy w posiadaniu polisy, ale gdy się wczytamy w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia), to dojdziemy do wniosku, że nie ma tutaj niczego konkretnego.

Dopiero wtedy do większości osób dochodzi to, że jest to ubezpieczenie nam kompletnie niepotrzebne.

Reklama

Jakie powinno być dobre ubezpieczenie?

  • Dopasowane do naszych potrzeb,
  • Z możliwie najszerszym zakresem,
  • Wykupione u sprawdzonego ubezpieczyciela.

Polecamy zakup ubezpieczenia w towarzystwie ubezpieczeniowym, które na rynku nie funkcjonuje dopiero od roku, a najlepiej od przynajmniej kilku lat. Wówczas jest to ubezpieczyciel sprawdzony, który jest dla nas właściwym wyborem. Wiadomo, że bywa różnie. Na rynku także funkcjonują ubezpieczyciele, którzy niestety nie mogą się pochwalić zbyt dobrymi opiniami. Gdy na karcie opinii, widzimy większość opinii negatywnych, to jest to dla nas znak, że z tym ubezpieczycielem współpracy nie powinniśmy w absolutnie żadnym wypadku podejmować.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama