peeling kawitacyjny
Canva.com

Czym jest peeling kawitacyjny i kto może go stosować?

Peeling kawitacyjny jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Kiedy warto go wykonać? Jakie efekty można dzięki niemu osiągnąć?
Reklama

Jak wygląda peeling kawitacyjny?

Taki zabieg kosmetyczny, jakim jest peeling kawitacyjny, pojawia się w ofercie większości salonów urody. Na czym polega kawitacja? Na naprzemiennym powstawaniu i zanikaniu w cieczy pęcherzyków gazowych. Zjawisko takie może być wykorzystywane w kosmetyce, podczas peelingu. Zabieg ten wykorzystuje moc cząsteczek wody, dzięki którym możliwe jest usuwanie martwego naskórka i poprawianie wyglądu skóry.

peeling kawitacyjny
Canva.com

Peeling kawitacyjny nie narusza przy tym głębszych warstw skóry, jest zatem zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Ultradźwięki wprawiają cząsteczki wody w wibracje, co z kolei pozwala wzmocnić skórę i dokładnie ją oczyścić. Kawitacja sprawia jednocześnie, że nasza skóra jest lepiej przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych i wchłania więcej składników odżywczych z kosmetyków wykorzystywanych w ramach codziennej pielęgnacji.

Reklama

Dla kogo peeling kawitacyjny będzie dobrym rozwiązaniem?

Dla tych, którzy chcą wyglądać świeżo i młodo, oraz dla tych, którzy borykają się z różnymi problemami dermatologicznymi. Kawitacja poprawia wygląd skóry trądzikowej, pomaga się też rozprawiać z wągrami i zaskórnikami. Dzięki takiemu zabiegowi, skóra jest lepiej nawilżona, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Regularnie korzystanie z peelingu kawitacyjnego jest też zalecane tym, którzy borykają się z przebarwieniami.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama