Kobieta goli nogi maszynką i kremem do golenia. Widać zdjęcie owłosionej nogi.
Canva

Wykonujesz takie ruchy maszynką? Inne nie mają sensu!

Jeśli decydujesz się na pozbywanie owłosienia z nóg za pomocą maszynki, musisz zwrócić uwagę na technikę golenia. Okazuje się, że nie każda metoda przyniesie tutaj dobre rezultaty. Sprawdź, jak golić nogi maszynką, żeby były naprawdę gładkie.
Reklama

Jak golić nogi — ważny jest ruch maszynki!

Najpopularniejszy sposób golenia to przeciągnięcie maszynki po ciele pod włos. To błąd! Jak powinno się golić? Musisz przejechać maszynką do golenia po nogach w obie strony, z dołu do góry i z góry na dół. Efekt Cię zachwyci!

Czy musisz usuwać włosy?

Wbrew pozorom golenie nóg, pach, czy okolic bikini nie było dawniej aż tak popularne, jak teraz. Często kobiety depilują się, żeby sprostać obecnym normom społecznym, chociaż same nie mają ochoty tego robić.

Co ciekawe wielu mężczyznom nie przeszkadza owłosienie u partnerki, tak bardzo, jak kobietom się wydaje.

Kobieta goli nogę maszynką.
Canva

Jak golić nogi — co zamiast kremu?

Reklama

Pamiętaj, że męski i damskie kosmetyki różnią tak naprawdę tylko nazwą i kolorem opakowania. Spokojnie możesz użyć kremu do golenia swojego partnera.

Jeśli w domu nie masz żadnego kremu, użyj... odżywki do włosów! Cudownie zmiękcza zarówno skórę, jak i owłosienie a przy tym zapewnia odpowiedni poślizg dla maszynki.

Jak golić nogi — pamiętaj o peelingu

Nawet najostrzejsza maszynka i najlepsza technika golenia niewiele da, jeśli wcześniej nie zadbasz o skórę. Konieczny jest regularny peeling. Dobrze sprawdza się szczotkowanie na sucho. Jeśli nie masz gotowego peelingu w domu, możesz zrobić go samodzielnie ze zmielonej kawy lub cukru i żelu do mycia.

Jakie są inne metody depilacji?

Zamiast maszynki możesz użyć pasty cukrowej, wosku lub specjalnych kremów do depilacji. Niektóre kobiety cenią sobie też depilatory lub laserowe usuwanie owłosienia.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama