Sypialnia z łóżkiem z wygodnym materacem
Materiał partnera

Czym różnią się materace piankowe od sprężynowych?

Odpowiednio dopasowany materac bezpośrednio wpływa na jakość snu. Na rynku znajdziemy szeroki wybór modeli, które należy dopasować do budowy anatomicznej oraz indywidualnych preferencji. W dzisiejszym artykule dowiesz się, który rodzaj materaca wybrać.
Reklama

Sen jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. To właśnie w czasie odpoczynku przebiega większość procesów regeneracyjnych, pozwalających na zachowanie równowagi fizycznej i psychicznej. Odpowiednio dobrany materac bezpośrednio wpływa na jakość snu. Zastanawiasz się, jakie są zalety modeli sprężynowych? Nie wiesz kiedy, warto sięgnąć po Hilding materace piankowe? Już dziś dowiedz się, które z nich spiszą się w Twojej sypialni!

Jakie są zalety materaca piankowego?

Po materace piankowe mogą sięgnąć osoby cierpiące na bóle pleców i stawów. Tworzywo idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając optymalne podparcie naturalnych krzywizn kręgosłupa. Najlepiej sprawdzają się innowacyjne modele wyposażone w piankę termoelastyczną, która dodatkowo reaguje na ciepło wytwarzane przez ciało. Materac stymuluje jednocześnie krążenie krwi, dzięki czemu przyda się osobom cierpiącym na choroby układu krążeniowego oraz choroby przewlekłe.

Reklama

Zastanawiasz się, jaki materac wybrać? Świetnym rozwiązaniem może okazać się model Hilding Rumba, który aktywnie reaguje na zmiany pozycji podczas snu, zapewniając najwyższy poziom podparcia przez całą noc. Produkt zachwyca przy tym wysoką jakością wykonania. Marka sięga jedynie po najlepsze tworzywa o właściwościach hipoalergicznych, zapewniając bezpieczne użytkowanie na każdym etapie życia.

Czym charakteryzuje się materac sprężynowy?

Ogromną popularnością wśród użytkowników cieszą się także materace sprężynowe. Zapewniają solidne wsparcie kręgosłupa, przez co spiszą się w przypadku występowania dolegliwości bólowych. Mogą być stosowane również przez użytkowników o większej masie ciała. Materace sprężynowe zapewniają przy tym najlepszy poziom cyrkulacji powietrza. Przypadną do gustu osobom, które często przegrzewają się w nocy.

Alternatywą dla klasycznych modeli pozostają materace sprężynowe kieszeniowe, w których każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszeni.

Reklama

Dzięki dodatkowemu zastosowaniu 7 stref twardości optymalnie dopasowują się do krzywizn kręgosłupa, gwarantując optymalne podparcie całego ciała. Jest to także ciekawe rozwiązanie dla par. Wyizolowane sprężyny zapobiegają przenoszeniu się drgań wywołanych ruchem jednego z partnerów.

O czym jeszcze pamiętać podczas wyboru materaca?

Podczas zakupów warto kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami. Zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe mogą pomóc w poprawie jakości snu. Pamiętaj jednocześnie o tym, aby zwrócić uwagę na twardość oznaczaną literą H oraz wartością cyfrową. Twardość materaca zwiększa się wraz z przyporządkowaną liczbą. Podczas doboru należy uwzględnić wagę użytkownika. Materac średnio miękki H2 sprawdzi się w przypadku osób ważących od 50 do 80 kg.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama