Kobieta leży na wygodnym materacu na łóżku w białej pościeli otulona kołdrą
Materiał partnera

Duży czy mały materac – jaki będzie lepszy do pokoju gościnnego?

Wykończenie, aranżacja i wyposażenie przestrzeni swojego domu bywają problematyczne. Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki w kierunku zakupu nowego wyposażenia np. do pokoju gościnnego, koniecznie ustal wielkość łóżka, które stanie w takim pomieszczeniu. Zobacz krótki poradnik, a dowiesz się, czy duży materac jest dobrym wyborem.
Reklama

Urządzenie pokoju gościnnego w domu często ogranicza się do zakupu komody, szafy i łóżka dla osób, które ugościsz w swoim domu. Jeśli wiesz, że często przyjeżdżają do Ciebie pary, wtedy postaw na większy model łóżka, do którego będzie pasował duży materac 180x200 cm. W innych sytuacjach możesz wybrać mniejszy i nieco tańszy materac do łóżka.

Jak wybrać duży materac do pokoju gościnnego? Podstawowe parametry

Jest co najmniej kilka parametrów technicznych, które przekładają się na opłacalność zakupu danego modelu materaca do łóżka w pokoju gościnnym. Najważniejsze elementy do przeanalizowania to:

  • twardość materaca – najczęściej wskazywana w skali od H1 do H4,
  • rozmiar,
  • budowa, czyli rodzaj wypełnienia i materiał wykończenia danego modelu,
  • wysokość.

Warto też wziąć pod uwagę cenę za dany model materaca oraz opinie dotychczasowych klientów, którzy zdecydowali się na zakup.

Reklama

To rzetelne źródło informacji, które pomoże Ci wybrać odpowiedni materac do pokoju gościnnego.

W przypadku kupna dużego materaca do pokoju gościnnego kluczowa jest wysokość i twardość. Odpoczynek we dwie osoby będzie komfortowy tylko wtedy, kiedy materac będzie dobrze dopasowywać się do kształtu ciała.

Jeśli interesują Cię najlepsze modele na rynku, możesz sprawdzić ofertę sklepu internetowego. W jednym miejscu znajdziesz szeroki wybór materaców dopasowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających osób.

Jaki rodzaj materaca wybrać do pokoju gościnnego?

Ustalenie idealnego modelu materaca do pokoju gościnnego wcale nie jest takie proste. Zanim złożysz zamówienie, weź pod uwagę takie modele materacy, jak: bonellowe, kieszeniowe, piankowe i lateksowe.

W przypadku większych modeli materacy dobrym wyborem są też wersje hybrydowe, które łączą w sobie najlepsze cechy modeli piankowych i sprężynowych.

Reklama

Mniejsze rozmiary materacy mogą ograniczać się do wypełnienia piankowego, szczególnie jeśli łóżko jest jednoosobowe.

Ile warto wydać na materac do pokoju dla gości?

Ceny materacy dostępnych na rynku są uzależnione przede wszystkim od renomy producenta, rozmiaru oraz typu wypełnienia. Im lepszy materiał wykonania wybierasz, tym wyższa cena materaca.

Duże znaczenie ma też rozmiar. Różnice pomiędzy najmniejszymi i największymi materacami mogą sięgać nawet do kilku tysięcy złotych. Typowe modele materacy piankowych w rozmiarze 180x200 cm to wydatek zaczynający się od kilkuset złotych w górę.

Pamiętaj, aby nigdy nie oszczędzać na jakości materaca do pokoju gościnnego czy nawet do swojej sypialni małżeńskiej. Im wygodniejszy materac, tym lepszy sen, a co za tym idzie – lepsze samopoczucie kolejnego dnia oraz brak uczucia bólu pleców.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama