Ręczniki
Canva.com

Czyste i miękkie ręczniki jak z hotelu - jak prać, aby zawsze były w doskonałej formie?

Ręczniki powinny być zawsze czyste, miękkie w dotyku i przyjemne dla skóry. Co zatem zrobić, aby pranie ręczników nie było wyzwaniem i, aby zawsze były w doskonałej formie? Zdradzamy nasze domowe sposoby!
Reklama

Istnieje przekonanie, że pranie ręczników w bardzo wysokiej temperaturze sprzyja wyeliminowaniu wszystkich zarazków, bakterii, roztocza oraz drobnoustrojów. Niestety często pranie w gorącej wodzie może sprawić, że nasze ręczniki będą szorstkie w dotyku, nieprzyjemne dla skóry i będą po prostu drapać niż lekko otulać nasze ciało. Jeśli właśnie kupiliście nowe ręczniki, to warto pamiętać, aby zawsze je prać za pierwszym razem. Dzięki temu lepiej będą chłonąć wodę i zmniejszymy szanse na alergię.

Wygotowywanie ręczników

Taki proces oczyszczania ręczników z zabrudzeń nie jest najlepszym pomysłem, jeśli chcemy nabawić się podrażnienia skóry. Zazwyczaj wygotowywanie jest stosowane w hotelach, szpitalach, czy domach spokojnej starości. Pranie w wysokiej temperaturze w domu nie ma sensu.

Reklama

Idealne temperatura do prania ręczników

Ręczniki
Canva.com

Przed każdym praniem warto zajrzeć na etykietkę ręcznika. Najczęściej jednak pranie możemy wykonywać w temperaturze 40 lub 60 stopni Celsjusza. Powinniśmy prać ręczniki osobno bez dodawania ubrań, czy pościeli. Najlepszym sposobem na osuszenie ręczników będzie zastosowanie suszarki bębnowej lub suszenie na słońcu w lecie.

Proszek czy płyn do prania?

To pytanie, które często zadają internauci w internecie. Jeśli chcemy uzyskać piękne i miękkie ręczniki, to zawsze powinniśmy wybierać delikatny płyn do prania lub kapsułki żelowe.

Reklama

Proszek do prania zazwyczaj osadza się między włóknami ręcznika i może powodować reakcję alergiczną.

Czy wybielać ręczniki?

Z pewnością odradzamy wybielanie ręczników chemicznymi detergentami z drogerii. Zdecydowanie lepiej przygotować miksturę z sody oczyszczonej i wody z dodatkiem octu spirytusowego. Soda również ma dobry wpływ na zmiękczanie tkanin.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama