Pościel
Canva.com

Jak prać pościel, aby zawsze była czysta, pachnąca i niezagnieciona?

Czas zmienić pościel na cieplejszą, bo noce są długie, chłodne i poranki często zaskakują nas niską temperaturą. Co zrobić, aby pościel zawsze po wypraniu była czysta i bez zagnieceń? Doradzamy!
Reklama

Piękna, czysta i bez zagnieceń - taka powinna być pościel w każdym łóżku, które gwarantuje nam każdego dnia mnóstwo relaksu, odpoczynku i snu. Warto zadbać o miejsce do spania, aby zawsze budzić się z energią. Pranie pościeli nie jest trudnym zadaniem, ale wymaga pewnej uwagi. W szczególności ważny jest dobór środków myjących, a także odpowiednie ustawienie programu pralki.

Jak często prać pościel?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, bowiem wiele zależy od naszego stanu zdrowia oraz ilości zabrudzeń. Osoby, które cierpią na schorzenie nadmiernej potliwości muszą zmieniać pościel nawet co kilka dni. Optymalnie będzie jednak zmienianie pościeli średnio co 2 tygodnie, aby zawsze była czysta i pachnąca oraz wolna od bakterii.

Jak prać pościel bawełnianą?

Pościel
Canva.com
Reklama

Bawełna to wytrzymały materiał i powinien być prany w 40-60 stopniach. Białą pościel możemy prać w 60 stopniach. Uwaga: w przypadku satyny bawełnianej powinniśmy prać ją w 40 stopniach.

Jedwabna pościel

Jedwab jest bardzo wymagający, wobec tego najlepiej wybrać program do 30 stopni. Koniecznie używajmy detergentów, które są przeznaczone tylko do jedwabiu. Warto suszyć taką pościel na płasko i na ręczniku.

Reklama

Pościel z kory

To dość wytrzymały materiał. Optymalne temperatura wynosi 40-60 stopni. Zawsze warto sprawdzić, jaką temperaturę podaje producent pościeli na metce.

Lniana pościel

Len to naturalny, delikatny, ale bardzo wytrzymały materiał. Jego wadą jest to, że bardzo szybko się gniecie, dlatego pościel musimy prać w 60 stopniach i więcej. Zrezygnujmy z używania płynów do płukania oraz wybielaczy.

Pościel z flaneli

Flanela bardzo łatwo się pierze i suszy. Wystarczy, że wrzucimy ją do pralki, dodamy odrobinę płynu zmiękczającego i wypierzemy w 40 stopniach.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama