Blond-włosa makijażystka wykonuje czarnowłosej klientce makijaż oka pędzlem
Materiał partnera

Dlaczego NIE WARTO przechowywać pędzli do makijażu w łazience?

Jeśli chcesz utrzymać swoje pędzle do makijażu w bardzo dobrym stanie, musisz na pewno je czyścić, ale też i suszyć oraz odpowiednio przechowywać. Jeżeli wykonałabyś makijaż niehigienicznym pędzlem, najprawdopodobniej poważnie zaszkodziłby on Twojej cerze...
Reklama

Dlaczego nie trzymać pędzli w łazience?

Wbrew powszechnym przekonaniom pielęgnacja pędzli nie będzie się ograniczać tylko i wyłącznie do ich mycia. To pojęcie wiąże się z wieloma dodatkowymi czynnościami. W pierwszej kolejności oceń, czy aby na pewno właściwie przechowujesz narzędzia wykorzystywane do makijażu. Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. A większość kobiet popełnia w tej kwestii jeden poważny błąd. Polega on na przechowywaniu pędzli w łazience. A jest to akurat ostatnie miejsce w domu, w jakim powinnaś je trzymać.

makijaż pomarańczowo różowy
pinterest.com/aesthetics
Reklama

Łazienka to typowo wilgotne pomieszczenie. Przechowywane w niej akcesoria są więc stale poddawane działaniu wilgoci oraz pary wodnej. Warunki te są wręcz stworzone dla bakterii, które idealnie się w nich rozwijają i wykształcają. Wilgoć panująca w łazience sprawia też, że kurz szybciej osadza się na włosiu. Zaczyna je zanieczyszczać i powoduje, iż twoje pędzle są potem zupełnie niehigieniczne. Ostatnim minusem przechowywania pędzli w łazience jest to, że pod wpływem wilgoci łączący poszczególne elementy klej może się rozkleić. A to doprowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia pędzla. Raczej nie będziesz go później sama kleić, bo i tak nie osiągnęłabyś tutaj dobrego efektu.

W jaki sposób wolno Ci zatem przechowywać pędzle do makijażu?

Reklama

Otóż jeśli chcesz to robić jak prawdziwy zawodowiec, zainwestuj w specjalną zamykaną tubę. Od góry osłoni ona pędzle nieprześwitującą pokrywką, do zera ograniczając ryzyko osadzenia się na włosiu jakichkolwiek zanieczyszczeń. Takie tuby ochronią też pędzle przed innymi czynnikami zewnętrznymi. Jeżeli zdecydujesz się na ich zakup, będziesz mogła dalej przechowywać swoje pędzle w łazience, bo i tak zostaną one zamknięte w pokrowcu, który doskonale je ochroni.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama