Żółte pasemka na blond włosach
Canva.com

Jak wybrać dobry szampon? Praktyczne porady, które warto znać przed zakupami

Masz wrażenie, że każdy kupiony przez Ciebie szampon do włosów jedynie pogarsza Twój wygląd? Zaczynasz sądzić, że już nigdy nie znajdziesz dla siebie dobrego kosmetyku, a na samą myśl o wizycie w drogerii dostajesz białej gorączki?
Reklama

Mit 2 w 1

Prawdopodobnie twój stan wynika po prostu z czystej i naturalnej niewiedzy. Jeżeli natomiast zgłębisz się w temat szamponów do włosów i zobaczysz, czym różnią się od siebie takie kosmetyki, sama w końcu odkryjesz, co takiego powinnaś kupować. W żadnym wypadku nie kupuj jednak tak zwanych szamponów „dwa w jednym". Coś takiego po prostu nie istnieje. A nawet jeśli widzisz nazwany w taki sposób produkt na szafce w drogerii, możesz by pewna, że nie będzie on dobrze działać.

Kosmetyk powinien być albo odżywką, albo szamponem.

Reklama

Jeżeli stara się łączyć te dwa elementy naraz, to ani dobrze nie oczyści skóry głowy, ani dobrze nie odżywi pasm. Taka jest niestety prawda. Spróbuj też skorzystać z naturalnej pielęgnacji. Kup przynajmniej jeden naturalny szampon do włosów i poużywaj go przez jakiś czas. Naturalny kosmetyk przeznaczony do oczyszczania pasm nie powinien zawierać w sobie ani parabenów, ani silikonów, ani innych sztucznych czy chemicznych dodatków. Jeżeli natomiast chciałabyś wzbogacić jego działanie, spróbuj połączyć go z naturalnymi olejkami.

Oliwka z oliwek

jak pofarbować włosy

Takie szampony znakomicie mieszają się chociażby z czystą oliwą z oliwek. Dzięki niej zyskują jeszcze lepsze właściwości nawilżające. Staraj się także używać przynajmniej dwóch szamponów do włosów w jednym czasie. Korzystaj z nich naprzemiennie, by twoje pasma nie przywykły wyłącznie do jednego typu produktu. Pierwszy twój szampon do włosów powinien być naturalny, drugi może już zawierać niewielką ilość silikonów czy nawet parabenów. Pamiętaj tylko, by z tego drugiego korzystać rzadziej.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama