Kobieta czyści pralkę, do tego zdjęcie tabletki do zmywarki.
Canva

Nie tylko talerze będą błyszczeć! Tabletka do zmywarki działa cuda!

Czy wiesz, do czego można wykorzystać tabletkę do zmywarki? Okazuje się, że zawarte w niej substancje chemiczne spokojnie można wykorzystać do czyszczenia różnych domowych sprzętów i powierzchni! Często są skuteczniejsze niż zwykłe środki przeznaczone do sprzątania!
Reklama

Czyszczenie pralki tabletką do zmywarki

Są dwa sposoby, możesz włożyć tabletkę do zmywarki, tam, gdzie wsypuje się proszek do prania, albo umieścić ją w bębnie pralki. Następnie po prostu nastawiasz puste pranie na 60 stopni Celsjusza. I tyle.

Twoja pralka powinna być wyczyszczona i odświeżona

Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki

Tutaj musisz przygotować specjalną pastę. Jak? Powinnaś rozpuścić tabletkę w niewielkiej ilości wody, tak, żeby powstała gęsta masa. Następnie wysmaruj tym piekarnik i zostaw na jakiś czas. Potem dokładnie wszystko wyszoruj.

Później umyj wszystko jeszcze raz zwykłymi środkami do czyszczenia.

Człowiek ręką w rękawiczce czyści piekarnik.
Canva

Jak wyczyścić toaletę tabletką do zmywarki?

Wrzuć tabletkę do toalety i poczekaj jakiś dłuższy czas. Kiedy zobaczysz, że się rozpuściła, dokładnie umyj szczotką wnętrze muszli. Nie dość, że wszystko będzie błyszczeć, to jeszcze powinny zniknąć nieestetyczne ślady i zacieki z kamienia.

Mycie okien tabletką do zmywarki

Tabletkę rozpuść w ciepłej wodzie. Taki roztwór umieść w atomizerze. Następny krok to rozpylanie powstałego płynu na okna (lub lustra). Potem musisz już normalnie umyć szklane powierzchnie.

Podłoga umyta tabletką do zmywarki

Nalej do wiadra bardzo ciepłej, niemal gorącej wody, a potem wrzuć do środka 2 tabletki. Kiedy się rozpuszczą, umyj nią podłogi w mieszkaniu. Będą nie tylko czyste, ale wręcz lśniące.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama