Kobieta przy biurku pracuje przy komputerze sprawdzając wymagania do pracy z dziećmi
Materiał partnera

Dodatkowe kwalifikacje w pracy z dziećmi – czy warto je zdobyć?

Wiele zaradnych kobiet ma na głowie mnóstwo spraw. Praca, dom, dzieci - wydawałoby się, że nie ma w tym wszystkim miejsca na dodatkowe zajęcia, naukę czy zmianę branży. Jednak warto to przemyśleć. Często opłaca się zagryźć zęby i uzyskać dodatkowe kwalifikacje, żeby móc dzięki nim pracować krócej, jednocześnie zarabiając więcej niż dotychczas.
Reklama

Jakie kursy warto wziąć pod uwagę?

Jeśli macie za sobą studia wyższe na kierunkach pedagogicznych, ukończyłyście psychologię lub fizjoterapię, możecie rozejrzeć się za dodatkowymi kursami dotyczącymi diagnostyki i terapii różnego rodzaju zaburzeń rozwojowych u dzieci. W ostatnim czasie bardzo powszechnie mówi się o takich terapiach jak integracja sensoryczna (SI), trening umiejętności społecznych (TUS), czy wczesne wspomaganie rozwoju (WWR). Są to kierunki bardzo pożądane i wciąż nie ma na rynku wystarczającej liczby specjalistów w tych dziedzinach. Zazwyczaj tego typu studia podyplomowe trwają 2 lub 3 semestry, więc nowej pracy można szukać już po roku przygotowań. To naprawdę niewiele w perspektywie lepszych zarobków.

Jaką uczelnię wybrać?

W internecie można znaleźć ogrom różnego typu szkół i uczelni oferujących kursy doszkalające i studia podyplomowe.

Reklama

Jak wybrać najlepszą placówkę? Przede wszystkim warto sprawdzić jakie uczelnie ukończyły osoby, które są uznawane za specjalistów w interesującej was dziedzinie. Dodatkowo trzeba zastanowić się jaka forma nauczania będzie wam najbardziej odpowiadała. Innowacyjne podejście do organizacji studiów podyplomowych ma np. Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University. Prowadzi ona zajęcia w formie RealTime Online, co pozwala na studiowanie z każdego miejsca na świecie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej wsb-nlu.edu.pl.

Jak znaleźć czas na naukę?

Najważniejsza jest odpowiednia organizacja każdego dnia i tygodnia. Jeśli macie małe dzieci, musicie zastanowić się nad dodatkowym wsparciem w opiece nad nimi, zwłaszcza w tych dniach, kiedy organizowane są zjazdy. Przez te 2-3 semestry całe życie rodzinne będzie musiało być podporządkowane waszej nauce.

Reklama

Brzmi trochę strasznie, ale w rzeczywistości wcale tak nie wygląda. Odwołanie lub przesunięcie kilku spotkań czy wyjazdów to niewiele w perspektywie zmiany pracy na lepszą. Zanim zdecydujecie się rozpocząć studia podyplomowe, usiądźcie na spokojnie z partnerem i przeanalizujcie wasze możliwości czasowe. Zbierzcie grono członków rodziny i przyjaciół, którzy będą mogli być wsparciem dla waszej rodziny w tym intensywnym czasie. Poczucie, że w razie czego można kogoś poprosić o dodatkową pomoc jest bardzo cenne.

Jak sfinansować swoje kształcenie?

Jeśli finanse waszej rodziny bywają kruche, najlepiej byłoby rozpisać budżet domowy i systematycznie odkładać określoną kwotę z przeznaczeniem na studia. Inwestycja w dobrze dobraną specjalizację zwróci się z nawiązką bardzo szybko.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
list motywacyjny
Tworzenie listu motywacyjnego może być niezwykle ważnym krokiem w procesie rekrutacyjnym. Jest to doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności, doświadczenie i motywację do pracy na danym stanowisku. W tym artykule dowiesz się, jak napisać skuteczny list motywacyjny, który przyciągnie uwagę pracodawcy i zwiększy Twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy.
Work-life balance
Czy czujesz się, jakbyś spędzała większość swojego czasu w pracy? Czy nie masz już czasu na rodzinę, przyjaciół i swoje własne hobby? Jeśli tak, to znak, że potrzebujesz znaleźć równowagę między pracą a życiem prywatnym. W dzisiejszym zabieganym świecie, utrzymanie równowagi między tymi dwoma sferami życia może być trudne, ale nie niemożliwe. W tym artykule podpowiem Ci kilka praktycznych wskazówek, jak osiągnąć work-life balance i cieszyć się pełnym życiem zarówno zawodowym, jak i osobistym.
Kobieta przeglądająca dokumenty przy biurku
Czy zdarza Ci się pracować długie godziny, poświęcać większość swojego czasu i energii na pracę, nie potrafić oderwać się od obowiązków nawet w czasie wolnym? Jeśli tak, istnieje możliwość, że jesteś pracoholiczką. Pracoholizm jest uzależnieniem, które może prowadzić do poważnych konsekwencji dla Twojego zdrowia, relacji i ogólnego dobrostanu. W tym artykule dowiesz się, jak rozpoznać objawy pracoholizmu i jak zwalczyć to uzależnienie, aby odzyskać równowagę w życiu.
Reklama
Reklama
Reklama