Maseczka z matcha
Canva.com

Domowa maseczka z matchy na twarz i dekolt. Cudowna regeneracja na jesień

Domowa pielęgnacja przeżywa teraz prawdziwy rozkwit. Sztuczne drogeryjne kosmetyki, w których nieraz na próżno szukać jakichkolwiek wartościowych substancji, coraz częściej są zastępowane kosmetykami tworzonymi własnoręcznie, czyli tzw. kosmetykami home made. Doskonała maseczka z matcha na twarz o działaniu odmładzającym i odświeżającym może powstać dosłownie w kilka sekund.
Reklama

Wystarczy mieć w domu wszystkie składniki niezbędne do jej wykonania. A będą to:

  • sproszkowana herbata matcha,
  • naturalny miód o bardziej płynnej konsystencji,
  • dojrzałe awokado,
  • zwykłe wiórki kokosowe.

Przygotowanie maseczki z herbaty matcha

Maseczka z matcha
Canva.com

Wszystkie składniki trzeba ze sobą połączyć w odpowiednich proporcjach. W zależności od tego, jakich dawek się użyje, maseczka może nabrać ostatecznie nieco innych właściwości, ale też i innej konsystencji, dlatego tutaj trzeba samemu dojść do idealnego dla siebie przepisu.

Reklama

Podstawowa receptura na maseczkę z matcha na twarz jest natomiast prosta.

Chcąc podążyć zgodnie z tradycyjnym przepisem, należy wymieszać ze sobą półtorej łyżeczki sproszkowanej matchy, mniej więcej jedną większą łyżkę płynnego miodu oraz pół obranego awokado, które warto też rozgnieść sobie na miazgę widelcem albo nawet zmiksować blenderem, by miało ono lepszą konsystencję. Tak naprawdę już taka trzyskładnikowa maseczka z matchy powinna zadziałać na skórę bardzo dobrze, ale jeśli chce się jej zapewnić dodatkowe właściwości, warto dorzucić do niej jeszcze niewielką łyżeczkę wiórków kokosowych.

Reklama

Innym ciekawym dodatkiem będą natomiast zblendowane płatki owsiane.

Ogólnie rzecz biorąc ten podstawowy przepis można już dowolnie modyfikować, kombinując z różnymi dodawanymi do niego substancjami.

A co dalej?

Przygotowana w ten sposób maseczka z matcha na twarz powinna zostać nałożona na oczyszczoną, umytą i osuszoną buzię. Produkt należy pozostawić w spokoju na jakieś piętnaście minut. Po upływie kwadransa pozostałości maseczki można spłukać ciepłą wodą, a w skórę wsmarować jakiś nawilżający odżywczy krem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama