Trądzik
Canva.com

Domowe maseczki do cery trądzikowej. Te składniki na pewno masz w domu!

Chcesz zmienić swoją pielęgnację na coś bardziej naturalnego? Zauważyłeś, że te standardowe kosmetyki z drogerii na ogół pogarszają wygląd twojej cery, dlatego postanowiłeś raz na zawsze przestać ich używać i zastąpić je czymś, co będziesz mógł kontrolować? W takim wypadku przepisy na domowe maseczki do cery trądzikowej na pewno przypadną Ci do gustu.
Reklama

Masz ich do wyboru całkiem sporo. Każdego tygodnia możesz zatem wypróbować coś nowego, by dojść do momentu, w którym sam się przekonasz, jaka maska jest najlepsza dla twojej skóry.

Maseczka z sody oczyszczonej na trądzik

W przypadku chęci oczyszczenia buzi koniecznie zastosuj maskę wykonaną z sody oczyszczonej. Ona pod tym względem nie ma sobie równych. A wykonasz ją w banalny sposób, rozpuszczając kilka łyżek sody oczyszczonej w niewielkiej ilości wody. Stwórz z tych dwóch produktów papkę. Jeśli uznasz, że jest ona za rzadka, możesz dodać odrobinę sody, a jeśli będzie zbyt gęsta - trochę sody oczyszczonej. Teraz koniecznie zastosuj swój produkt. Aby taka oczyszczająca maseczka do cery trądzikowej mogła jak najlepiej zadziałać na stan i wygląd skóry, przed jej aplikacją powinieneś umyć twarz jakimś delikatnym mydłem bądź żelem. Następnie wytrzyj ją do sucha. Teraz możesz już przejść do nakładania maski z sody oczyszczonej. Sporą jej ilość rozprowadź na całej skórze twarzy i pozostaw ją do wyschnięcia.

Reklama

Poczekaj po prostu, aż maska zacznie działać. Mniej więcej po upływie kilku czy kilkunastu minut możesz spłukać jej resztki letnią wodą. Na tym nie powinna jednak zakończyć się twoja pielęgnacja. Po każdym umyciu buzi powinieneś spryskać skórę tonikiem, aby przywrócić jej właściwie ph, a następnie zaaplikować lekki krem nawilżający.

Domowe maseczki do cery trądzikowej bardzo często wykorzystują działanie sody oczyszczonej. Wyróżniają się zauważalnym działaniem, ale przy tym nie są aż tak agresywne jak drogeryjne maski. Dzięki temu właśnie możesz korzystać z nich nieco częściej. Taką maskę spokojnie wykonuj więc kilka razy w tygodniu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Reklama
Reklama
Reklama