Skuteczne sposoby na walkę z biegunką i zatruciem pokarmowym – 5 rad

Domowe sposoby na biegunkę. Wszystko znajdziesz w domu

Biegunka to reakcja naszego organizmu na zatrucie pokarmowe. Choć zazwyczaj nie trwa dłużej niżeli kilkanaście godzin to potrafi nas mocno osłabić. Dlatego jeśli w ciągu dnia oddaliśmy co najmniej 3 razy płynny stolec to należy zacząć działać. A to dlatego, iż grozi nam odwodnienie.
Reklama

Będąc w takim stanie najlepiej mogą zadziałać na nas domowe sposoby na biegunkę. Takie rozwiązania są możliwe wtedy, kiedy przyczyną nie jest poważna infekcja bakteryjna. Zacznijmy od tego, że podstawą jest niedopuszczenie do odwodnienia. Dlatego też cały czas starajmy zażywać płyny, chociażby małymi łyczkami. Co do samych sposobów na biegunkę zacznijmy od kawy, którą praktycznie każdy z nas ma w domu.

Kawa na biegunkę

Zjedzenie już 2 łyżek „sypanej” kawy pozwala zagęścić stolec. Owy produkt zawiera działanie zapierające, stąd też jest skuteczny. I choć pomysł ten brzmi dość niesmacznie to warto go wypróbować, by szybciej dojść do siebie.

Drugim rozwiązaniem jest czarna herbata.

Tę zazwyczaj również mamy w domu. W jej przypadku należy zrobić napar, który po wykonaniu należy potrzymać pod przykryciem niecałe 30 minut. Jak go zrobić? Wystarczy, że do szklanki wsypiemy łyżkę herbaty i zalejemy ją wrzątkiem. Na dzień możemy spożyć maksymalnie 3 takie napary.

Kolejną metodą jest siemię lniane.

Dość popularny sposób i przede wszystkim niezwykle zdrowy.

Reklama

Samo siemię lniane najlepiej spożyć w postaci kisielu lub papki. Dzięki temu nie tylko zahamujemy biegunkę, ale równocześnie zadbamy o ściany jelita (działa osłonowo). A skoro wymieniamy domowe sposoby na rozwolnienie to warto zastosować również zioła.

W tym przypadku mamy dość wiele możliwości, gdyż możemy zrobić napar z rumianku, liści orzecha włoskiego, mięty i wielu innych. Jeśli jednak zależy nam na szybki działaniu to warto zastosować leki na biegunkę. Idealnie sprawdza się w tej sytuacji węgiel aktywny. Oczywiście leczniczy. I choć jego skuteczność nie jest potwierdzona naukowo to dla wielu osób stanowi jeden z nielicznych skutecznych sposobów na uporanie się biegunką.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama