Komary
Canva.com

Domowe sposoby na komary - spróbuj jeden z nich w swoim domu lub ogrodzie

Komary latem mogą być uciążliwe. a ugryzienia potrafią być bardzo bolesne. Istnieje jednak wiele domowych środków na komary, które możecie wypróbować. Sprawdziliśmy!
Reklama

Jak wygląda ugryzienie przez komara?

Komary
Canva.com

Komary to małe latające owady, o których wiadomo, że przenoszą i rozprzestrzeniają choroby, takie jak malaria, wirus Zachodniego Nilu i Zika. Komary mają aparat ssąco-kłujący, który przypomina trąbkę i służy do wysysania krwi z żywiciela.

Ukąszenie komara przypomina małą, czerwoną kropkę. Często towarzyszy jej ból, poczucie swędzenia i zaczerwienienie przez kilka dni, czasem tygodni.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie skutków ugryzień komara jest nałożenie na ukąszenie lekkiej warstwy wazeliny lub masła, co może pomóc zmniejszyć swędzenie.

Reklama

Inną opcją jest użycie oczaru wirginijskiego, który jest naturalnym środkiem ściągającym, który pomaga wysuszyć skórę, a także może zmniejszyć swędzenie.

Aby pomóc sobie lub komuś w swędzeniu i obrzęku, możemy użyć miejscowego kremu lub balsamu zawierającego kortyzon lub kalaminę. Możemy także spróbować zastosować lód lub zimny kompres na ten obszar.

Domowe sposoby na komary

Komary
Canva.com

Komary mogą być uciążliwe i powodować wiele dyskomfortu. Istnieją jednak sposoby zapobiegania ukąszeniom komarów. Świece odstraszające komary lub kadzidło to świetne opcje, aby powstrzymać komary z dala, np. w trakcie miłego spotkania z bliskimi w ogrodzie.

Reklama

Najlepszym sposobem na pozbycie się komarów jest użycie zappera, czyli lampy na komary. Jest to łatwy i skuteczny sposób na pozbycie się komarów bez konieczności używania ostrych chemikaliów. Możemy zrobić własny środek odstraszający komary, mieszając dwie łyżki soku z cytryny i dwie łyżki octu. Warto także użyć kombinacji cytryny i limonki, aby odeprzeć komary. Wystarczy namoczyć wacik w soku, a następnie umieszczając ją na skórze lub ubraniu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama